Wszystkie ręce na pokład. Prawie cała przeprowadzka przedszkola w jeden dzień

1

Zaledwie jeden dzień wystarczył, by przenieść niemal całe wyposażenie Publicznego Przedszkola nr 17 w Kłodnicy do tymczasowych lokalizacji. Budynek zostanie zburzony, a w jego miejscu powstanie nowy.

W środę zrealizowano główną część przeprowadzki. Budynek przedszkola został opróżniony z mebli i reszty wyposażenia. Przy przenoszeniu pracowało kilkadziesiąt osób. Ludzi i samochody transportowe zapewnił głównie Miejski Zarząd Budynków Komunalnych. Pomagali też m.in. pracownicy urzędu miasta i oczywiście personel przedszkola oraz rodzice.

Wyposażenie przedszkola trafiło do Publicznych Szkół Podstawowych nr 15 i 20 oraz do Publicznego Przedszkola nr 15 – tam na czas remontu zostaną przeniesione oddziały. Administracja przedszkola będzie natomiast działać w budynku byłego gimnazjum przy ulicy Piramowicza. Część wyposażenia będzie także zgromadzona w magazynach.

Na czwartek zaplanowano przenosiny przedszkolnej dokumentacji i archiwum.

Stary budynek nie spełnia norm bezpieczeństwa. Zostanie zrównany z ziemią, a w jego miejscu powstanie zupełnie nowych gmach. Inwestycja pochłonie 4,3 mln zł i powinna zakończyć się w ciągu 270 dni.

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Widząc postawę i osiągnięcia budowlane włodarzy naszego miasta to na prawdę trudno powiedzieć kiedy powstanie nowe przedszkole. Ale to może się zmienić. Pani dyrektor Krych niech się pani trzyma. To koniec już koniec tej sPołdzielni w naszym mieście- mieście co mnie bardzo bardzo irytuje i wkurza straconych możliwości. Nie chcę aby nasze miasto Kędzierzyn-Koźle było prowincją. Czas na zmiany .

Skomentuj