Wszyscy pracownicy budynku głównego przejdą test na koronawirusa. Już 12 wyników pozytywnych

44

Główny budynek urzędu miasta przy ulicy Piramowicza został w tym tygodniu zamknięty po wykryciu koronawirusa u jednego z pracowników. Pozostali przechodzą testy.

– Na chwile obecną zakażenie koronawirusem wykryto u 12 urzędników. W związku z potwierdzeniem kolejnych przypadków, testom na COVID-19 poddane zostaną wszystkie osoby pracujące w budynku głównym Urzędu Miasta. Badania rozpoczną się dziś i potrwają do wtorku – przekazał Piotr Pękala, rzecznik urzędu miasta.

44 KOMENTARZE

 1. Skąpe wiadomości o epidemii w Urzędzie Miejskim. Urzędnicy zarażeni, a co z radnymi miejskimi? Apelik sobie wymyślili zgodnie z wytycznymi PO na potrzeby kampanii wyborczej, a teraz okazuje się, że powiat dobrze uczynił organizując szpital jednoimienny. Urząd Miejski i radni miejscy mają szpital jednoimienny na miejscu u siebie w mieście. Nie musza daleko jechać, aby być leczonym i ratowanym. Mimo wszystko powiatowi należą się powiatowi słowa uznania. Panie przewodniczący rady miasta trzeba przeprosić szybka panią starostę Małgorzatę Tudaj. Kwiatki tez dobrze, by było wręczyć.

  • Z koronawirusem można odtransportować pacjenta do Raciborza bez szkody dla zdrowia pacjenta. W przypadku udaru, zawału czy poważnego wypadku taki transport do np. Opola to już strata ważnych minut a nawet godzin. Dlatego nie należą się żadne brawa dla powiatu, wręcz przeciwnie, należy się nagana.

  • Tylko żebyś z tej radości zawału nie dostał i zdążył na czas do Opola dojechać! Nie radujcie się bo racji i tak nie macie i wielką krzywdę ludziom wyrządziliscie. Wstyd!!!

  • Tudajowa wynajęła gromadę płatnych trolli i robią jej klakę. Tak samo jak kupione media. Prawda jest taka że jej dni są policzone. Nie darujemy zniszczenia szpitala w naszym mieście!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Nie fantazjuj :)) Wypowiadaj się w własnym imieniu, a nie innych. Odnośnie wynajęcia ” płatnych trolli,” może jesteś jednym z nich ??? :)))

     • Nie unoś się. Masz tendencję wypowiadać w imieniu wszystkich nie mając żadnych podstaw do tego. Czyżby nawyk z czasów PZPR, jedynej partii prowadzącej naród do świetlistej przyszłości ??? :)))

 2. Szczęść Boże. Szkoda ze pracownicy przedszkoli nie zostaną przebadani. W kilku z nich są już zarażeni ale co tam, rządzący martwią się tylko o własny tyłek. Przedszkola zostały otwarte tylko dlatego że kochani rodzice nie wytrzymują nerwowo ze swoimi pociechami, które są przecież takie grzeczne. Mam nadzieję, że druga fala corony wróci jak najszybciej. Żal tylko starszych osób, aktualne pokolenie młodych wychowujących rodziców to bezczelne, roszczeniowe pozadzierane w górę, galeriane nosy widzące tylko czubek tegoż kinola, a co do włodarzy, którzy na domiar złego nie pozwolili od czasu zarazy włączyć ogrzewania w przedszkolach bo przecież na dworze jest ciepło życzę jak najgorzej. Mam nadzieję, że zaraza przetrzebi tą pseudo elitę, a może nawet przywróci rozum. Z Panem Bogiem.

  • Zacny komentarz… lecz należało jeszcze wspomnieć, że te nowe przypadki korona-wirusa, są li tylko sprytnym manewrem aby zakłócić nowy termin wyborów.

 3. Czytam komentarze i co niektórzy nadal są idiotami. Wzajemnie się kłócą tylko dlatego bo jeden wyznaje PIS ,a drugi wyznaje PO. Ani jedni ,ani drudzy nie są lepsi. To jedna sitwa pochodzenia solidarnościowego.
  Bo już solidarność oszukała społeczeństwo. Bardzo szybko zapomnieli. Chodzicie do kościoła i bijecie się w pierś, a teraz takie rzeczy….. Jako ludziom nie zależnie od opcji politycznej z choroby się nie powinno śmiać i robić drwin. Jeśli chodzi o szpital to jest nam mieszkańcom potrzebny i czekamy na jego odblokowanie i uruchomienie.

 4. A rodziny? Pracownicy sklepów ? Żadnych kontaktów nie mieli? I nikogo nie zarazili? Dziwna ta ich choroba. Jednoimiennie w urzędzie.

 5. A może dzięki tej koronie urząd czegoś nie udostępni, wybory się nie odbędą itd.A rzeczywiście, czy pracownicy nie chodzili nigdzie poza odwiedzinami kolezanek w innych pokojach?Czy nadaktywny pan z bardzo pozytecznego resortu nie bywal w zadnym sklepie?

   • Problemy z przyjmowaniem faktów do wiadomości @KAT. Dobrze było w PZPR prawda, pewnie z łzą w oku wspominasz te czasy. :))

    • Do :niech żyje Kędzierzyn-Koźle : Jakie fakty urojone w pustej pisowskiej czaszce ? Bierz leki pisowski psychopato. Wywodzisz się z chamskiej hołoty. A w domciu modlisz się i składasz raporty na baczność do ołtarzyka ze zdjęciem prezesa.

     • :)) Właśnie idealnie sam siebie określiłeś. Tak zachowują się osoby nie mające żadnych argumentów. Typowe dla tzw. totalnej opozycji. Gratulacje. :)))

  • Sporządzanie listy podejrzanych znaczy, że jesteś pracowitym aparatczykiem i partia w dowód uznania mianuje cię kiedyś na stanowisko dyrektora żłobka a może nawet przedszkola. Jestem na tej liście, ale nie wiem czy się cieszyć czy smucić!

 6. Gratuluję. „Nasz urząd” załatwił sobie szybkie badania na koronawirusa. Takim to można. Urząd jest miejscem publicznym, mnóstwo ludzi się tam kręci. Nie dziwię się, że w końcu ktoś tam zachorował i rozniósł te dziadostwo. Pytania kto? Pytanie dlaczego naraził innych na niebezpieczeństwo i ich rodzin? Nieświadoma osoba? Czy niechluj który nawet podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny nie przestrzega w takim miejscu? Jak dla mnie zredukować liczbę pracowników w tym kryzysie, reszta może pracować zdalnie. Nie noszą maseczek ani brak dezynfekcji? jestem ciekawy czy chociasz ktoś tam raz w ciągu godziny dezynfekuje ręce, miejsce swojej pracy, biurka czy inne przedmioty tudzież rzeczy, które dotyka dużo ludzi. Sytuacja się powtórzy. I to bardzo szybko. Osoby, które nie zachorowały maja szczęście. Pozdrawiam.

  • za dużo oglądasz tvpis sieroto intelektualna. Potrzebujesz badań, wsiądź w auto i podjedź sobie do namiotu i zrób te badania jak potrzebujesz.

   • A co ma do tego co oglądam, a do mojego wyrażania opinii..masz problem z polskim rządem to idź tam i zrób porządek, uwielbiam ludzi którzy tak narzekają na polski rząd, nie ważne jaka partia rządzi, a sami tam nie pójdą i nie zrobią porządku…masz problem z tym że ludzie mają prawo wyrażać swoje zdanie, opinie. To raczej świadczy o tobie i o poziomie twojej inteligencji czy kulturze osobistej na wulgarne odzywki w stronę drugiego człowieka. Osobiście cieszę się że pracodawca w tym przypadku UM zapewnił swoim pracowniką takie szybkie badania. Gratulacje takiej reakcji. Życzyłbym sobie, jeśli w moim miejscu pracy byłaby taka sytuacja, to też pracodawca mógłby tak szybko zareagować na wysyłanie pracowników na badania obowiązkowe. Życzę dużo zdrowia tym co zachorowali, a reszta pracowników, taka prawda, poprostu mieli szczęście, bo ta zaraza naprawdę potrafi szybko rozprzestrzeniać się.

Skomentuj