Wspominano dawne czasy. Oficjalne obchody 30-lecia „dziewiętnastki”

0

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu uroczyście uczciła swoje trzydzieste urodziny. Na apel z tej okazji zaproszono emerytowanych nauczycieli placówki i absolwentów. Nie zabrakło przedstawicieli władzy.

Kiedy szkoła zaczynała swoje pierwsze lekcje, uczęszczało na nie zaledwie 622 uczniów i jak wspomina jedna z  nauczycielek, był to niezwykły czas. Samemu wybierało się i urządzało sobie sale. Od tamtej pory mury szkoły opuściło 9 tysięcy absolwentów.

–  Ewolucja naszej szkoły trwa cały czas. Placówka musi nieustannie się zmieniać. Unikamy jednak rewolucji. Udało nam się dzielnie przejść przez wiele zmian związanych z reformami oświaty. Fajne jest to, że jeszcze pracują z nami nauczyciele, którzy zaczynali 30 lat temu. Obecnie wśród pracowników mamy wielu naszych absolwentów. Wiedzą, jak się u nas odnaleźć i wprowadzają powiew świeżości. Zmieniło się przez ten czas wiele, prowadzono remonty i modernizacje, jednak dobrze, że jest element stały, a takim elementem jest to, że przychodzą do nas fajne dzieci i udaje nam się dobrze współpracować z rodzicami – mówi Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzyna-Koźle.

Podczas uroczystości z okazji jubileuszu szkoły wspominano minione lata. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Do wspólnego świętowania zaproszono emerytowanych nauczycieli i absolwentów placówki.

– Mile wspominamy nasze lata spędzone w szkole, nauczyła nas wiele i z wielkim sentymentem, radością tutaj wracamy. Pracują tu dobrzy ludzie i tęsknimy za tą szkołą – mówią absolwenci Alicja Nowak i Maciej Wójtowicz.

W urodzinach 19-stki udział wzięli m.in. przedstawiciele władzy, nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli.

Skomentuj