Wspominali Jana Pawła II i świętowali 100-lecie odzyskania niepodległości. FOTOREPORTAŻ

1

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla licznie stawili się dziś na trasie papieskiego biegu niepodległości. Wydarzenie było okazją do uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości oraz wspomnienia św. Jana Pawła II w 40. rocznicę jego wyboru na papieża.

Papieski bieg niepodległości miał dwie odsłony. W pierwszej uczestnicy pokonali trasę o długości 1918 metrów spod kościoła parafialnego w Azotach do skwerku na terenie osiedla. W gronie uczestników biegu znaleźli się m.in. ksiądz Piotr Adamów, proboszcz parafii św. Floriana w Azotach oraz prezydent miasta Sabina Nowosielska.

Na skwerze odbyła się dekoracja wszystkich uczestników biegu, którzy otrzymali pamiątkowe medale. Odśpiewano też hymn państwowy, każdy mógł skorzystać z kursu udzielania pierwszej pomocy.

Następnie uczestnicy wydarzenia pobiegli trasą z Azotów do Śródmieścia, aby w Parku Pojednania złożyć kwiaty i znicze pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Tam do biegaczy dołączyli też inni mieszkańcy miasta, aby wspólnie modlić się i śpiewać.

1 KOMENTARZ

  1. Żenada jak się niektórzy koniecznie na zdjęciu muszą pokazać. Obejrzyjcie sobie sprzed roku fotoreportaż i porównajcie kto doszedł ilu „biegaczy” w garniturkach. Na wybory jakby kupę kazali zjeść to ludzie mieliby widowisko.

Skomentuj