Wspólne śpiewanie pieśni narodowych i spotkanie z historią. „Wieczornica” w II LO

0

Tradycyjnie już z okazji Narodowego Dnia Niepodległości mury II LO przy ulicy Matejki w Kędzierzynie-Koźlu wypełniły się pieśnią patriotyczną – w szkole odbyła się „Wieczornica”.

Uroczystość, która weszła na stałe do kalendarza imprez II LO, ma na celu upamiętnienie święta państwowego, a także promowanie patriotyzmu wśród młodzieży i w środowisku lokalnym, poszerzenie wiedzy o historii ojczystej i rozwijanie świadomości narodowej.

Wieczornica jest organizowana w szkole już od 2003 roku i z każdą kolejną edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży. W tym roku poza 98. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, wspominaliśmy inne ważne rocznice: 60-tą rocznicę Poznańskiego Czerwca i powstania w Budapeszcie, 40-tą rocznicę strajków „Warchołów” w Ursusie, Radomiu i Płocku a także 35- tą rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

Wśród uczestników spotkania byli uczniowie i nauczyciele szkoły, harcerze, młodzież z Jednostki Strzeleckiej oraz zaproszeni goście. W trakcie spotkania uczestnicy zobaczyli prezentacje przygotowane przez uczniów klasy historycznej, śpiewane były pieśni narodowe przez młodych artystów i gości. Całość przygotowała i nadzorowała pani Jadwiga Kosalla.
Uroczystość została uświetniona poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów.

wiecornica II lo (1) wiecornica II lo (2) wiecornica II lo (3) wiecornica II lo (5) wiecornica II lo (6) wiecornica II lo (7)

Skomentuj