Wsparcie warte blisko 65 tysięcy złotych trafi do uchodźców z Ukrainy przebywających w naszym mieście

3

Żywność, środki higieny osobistej i chemia gospodarcza – łącznie 8 pełnych palet artykułów pierwszej potrzeby trafi do obywateli Ukrainy w ciężkiej sytuacji materialnej, którzy w naszym mieście schronili się przed wojną. Wsparcie jest efektem znakomitej współpracy samorządów.

Środki na pomoc humanitarną pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, decyzją marszałka Andrzeja Buły. Zakupem darów zajął się wydział zarządzania kryzysowego kozielskiego magistratu, natomiast za całą logistykę odpowiadali druhowie z OSP Miejsce Kłodnickie i OSP ORW Koźle. W transport zaangażowały się również Miejskie Wodociągi i Kanalizacja. Za bezpośrednią dystrybucję wśród uchodźców odpowiedzialny będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Przekazana z Opola pomoc to blisko 65 tys. zł, która zostanie przeznaczone na zakup darów, zakwaterowanie i transport.

3 KOMENTARZE

  1. Co jeszcze dla nich? Dosyć tego! Rozpanoszyli się jak dziadowski bicz. Widać tą ich biedę w sklepach, jak kosze mają wypełnione najdroższymi produktami po same brzegi. Niech do Niemiec jadą. Tam mają pełen niemiecki socjal, a do Kijowa z Berlina codziennie wyjeżdża 16 FlixBusów. Przyjeżdżają po kasę € i jadą do siebie, biedni oni tacy.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj