Wsiadła za kierownicę po alkoholu. Trzeźwy syn z prawem jazdy siedział obok

4

Prudniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 42-latkę, która na obowiązującej „czterdziestce” jechała prawie 70 km/h. Kobieta dodatkowo w organizmie miała ponad 0,6 promila alkoholu. Mieszkanka Kędzierzyna-Koźla podróżowała ze swoim synem, który był trzeźwy i miał prawo jazdy. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

Do zdarzenia doszło wczoraj (3 maja), tuż przed godziną 17:00 w Twardawie. Tam prudniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali osobowego chevroleta. Przyczyną kontroli była prędkość, z jaką poruszał się pojazd. W obszarze zabudowanym na obowiązującej „czterdziestce” kobieta jechała z prędkością 68 km/h.

Funkcjonariusze podczas rozmowy wyczuli woń alkoholu od 42-latki. To, że mieszkanka Kędzierzyna–Koźla była nietrzeźwa, potwierdziło badanie alkomatem. Wynik urządzenia pokazał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

42-latka tłumaczyła funkcjonariuszom, że wracała z wypadu majowego, gdzie wypiła „niewielką” ilość alkoholu. Kobieta podróżowała ze swoim synem, który był trzeźwy i miał prawo jazdy.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kędzierzynianki. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

4 KOMENTARZE

  1. Minimalna kwota grzywny w kwocie 5 000 złotych? Kto pisze takie bzdury? Jak już, to jest to kwota obligatoryjnego świadczenia pieniężnego przeznaczonego na pomoc postpenitencjarną. A jeśli chodzi o samą grzywnę to może ona nawet wynosić 1 000 złotych.

Skomentuj