Wreszcie częściowe odmrożenie obostrzeń! Premier podał terminy dla konkretnych branż

3

Na dzisiejszej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zaprezentowano ramowy plan odmrażania gospodarki i życia społecznego.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa w ostatnich tygodniach poprawia się. Rządzący podali dziś plany odmrażania gospodarki.

– Od 1 maja umożliwimy część aktywności sportowych na otwartym powietrzu, ale też w obiektach zamkniętych i basenach. Od 4 maja powróci działalność handlu, w tym galerii i wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych. W tym samym czasie do szkół wrócą uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych – mówił premier Mateusz Morawiecki.

15 maja otwarta zostanie branża gastronomiczna, ale tylko w zakresie działania ogródków letnich. Uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych przejdą w naukę w trybie hybrydowym, umożliwiona zostanie organizacja imprez okolicznościowych takich jak wesela i komunie na zewnątrz, w których udział będzie mogło wziąć do 25 osób.

29 maja do nauki w trybie stacjonarnym powrócą uczniowie wszystkich klas, przywrócone zostaną usługi gastronomiczne wewnątrz lokali przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Zwiększona zostanie liczba uczestników imprez okolicznościowych, działalność wznowi branża fitness.

Jak poinformował minister Adam Niedzielski, najprawdopodobniej od 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu tam, gdzie możliwe jest zachowanie dystansu społecznego.

– Momenty poluzowania będą wprowadzane co 2 tygodnie, w zależności od tego jak będzie wyglądać sytuacja. Tempo 2 tyg. jest nam potrzebne, by obserwować efekty luzowania obostrzeń. Cały czas musimy wnikliwie obserwować, co się dzieje – powiedział Niedzielski.

3 KOMENTARZE

  1. Woow jak zwykle sciema,najpierw otwierają branże gdzie dużo podatków do zapłacenia.A na końcu siłownie (żeby im pokazać gdzie ich miejsce za robienie ich w ch…)poprzez różnego rodzaju kadry sportowe itp itd.Masakra

Skomentuj