Wreszcie będzie można skryć się przed słońcem. Na placu zabaw przy ulicy Kanonierów staną altany

2

Do końca miesiąca na placu zabaw przy ulicy Kanonierów stanąć mają dwie drewniane altany. Inwestycja jest realizowana ze środków budżetu obywatelskiego. Konstrukcje dadzą schronienie przed słońcem mieszkańcom, którzy wraz ze swoimi pociechami odwiedzają plac.

Plac zabaw przy ulicy Kanonierów to inwestycja zrealizowana ze środków budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy osiedla Zachód zadecydowali o przekazaniu środków, które przypadły w udziale ich osiedlu w 2015 i 2016 roku (185 tys. zł, kolejne 10 tys. dorzuciła Rada Osiedla Zachód – red.). Plac został oficjalnie otwarty 1 czerwca 2016 roku i spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem ze strony mieszkańców, którzy wraz z dziećmi tłumnie oblegali go przy każdym pogodnym dniu. Już w 2017 roku mieszkańcy ponownie przyznali środki z budżetu obywatelskiego – tym razem na doposażenie placu w dodatkowe urządzenia.

Strefa przy ulicy Kanonierów jest największym i najlepiej wyposażonym placem zabaw w tej części miasta, ma jednak jeden mankament – na placu, jak również w bezpośredniej jego okolicy, nie ma żadnego miejsca, w którym w upalne dni można by choć na chwilę schronić się przed słońcem.

W 2018 roku wśród wniosków do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego pojawiło się zadaszenie strefy, jednak tym razem inwestycja nie zyskała aprobaty mieszkańców. Radzie osiedla udało się jednak wygospodarować kwotę 12 tysięcy złotych, które zadecydowano przeznaczyć na budowę dwóch altanek na terenie placu zabaw. Z racji dużego obłożenia firm budowlanych bieżącymi zleceniami, inwestycję udało się rozpocząć dopiero w ostatnich dniach.

– Altanki w głównej mierze mają przynieść ulgę rodzicom dzieci oraz babciom i dziadkom, którzy pilnują swoich pociech. Ich budowa ma zostać zakończona jeszcze w październiku – informuje Gabriela Helbin-Golasz, kierownik wydziału ochrony środowiska i rolnictwa w urzędzie miasta.

Wcześniej urząd miasta zadbał o utwardzenie terenu przy mini strefie fitness, która znajduje się na terenie kompleksu przy ulicy Kanonierów.

2 KOMENTARZE

Skomentuj