Wraca pomysł piaszczystej plaży w Dębowej. Teraz wszystko w rękach mieszkańców

4

Wakacje dla dzieci i piaszczysta plaża na Dębowej, reaktywacja Dni Twierdzy, a może zajęcia sportowe dla mieszkańców miasta. Można już głosować na zadania zgłoszone do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dopiero co zakończyła się tegoroczna miejska edycja budżetu obywatelskiego, a już nadarzyła się kolejna okazja, aby móc wyrazić poparcie dla projektów złożonych tym razem w ramach marszałkowskiego budżetu obywatelskiego.

W tym roku zwycięskie projekty zgłoszone przez mieszkańców województwa będą dofinansowane łącznie kwotą 3 milionów złotych. Propozycje zadań przyjmowane były w lutym i w marcu. Głosowanie trwa do 29 kwietnia.

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą wybrać po jednym zadaniu spośród projektów powiatowych i zadań subregionalnych. Na szczeblu powiatowym mieszkańcy mogą wybierać spośród siedmiu zadań.

Jeden z pomysłów obejmuje organizację kolejnych Dni Twierdzy Koźle. Kolejnym zadaniem jest projekt usypania nad jeziorem Dębowa piaszczystej plaży/boisk do piłki nożnej i siatkówki plażowej oraz organizacja na tym terenie wakacyjnych atrakcji dla dzieci i młodzieży. W ramach tego projektu miałyby być zorganizowane: letnia szkoła nauki pływania, zajęcia sportowe (piłka nożna, siatkówka), zajęcia gimnastyczne oraz lekcje z zasad udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie zajęcia odbywałyby się bezpłatnie przez okres wakacji.

Pojawiły się także trzy zadania mające na celu aktywizację sportową mieszkańców („Biegać każdy może – cykl zajęć i zawodów sportowych dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego”, „Pływać każdy może – zajęcia rekreacyjno-ruchowe dla dzieci i seniorów”, „Wydarzenia sportowo – rekreacyjne dla zwiększenia aktywności sportowej mieszkańców”).

Oprócz tego oddać swój głos można na projekt organizacji wydarzeń oświatowo-edukacyjnych kształtujących postawy ekologiczne – „Akcja dla płuc” lub też na zadnie dotyczące przeprowadzenia warsztatów pierwszej pomocy w szkołach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Drugą częścią głosowania jest wybór projektów subregionalnych wśród których znalazły się: „Muzyka nas łączy cykl koncertów muzycznych kompozytorów polskich i niemieckich”, „Zatańcz z nami – pasja, ruch i zdrowie”, „Bądź mażoretką – propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez ruch i gimnastykę”, „Koncerty muzyczne – z orkiestrą w krainę muzyki” oraz „Organizacja zawodów sportowo-pożarniczych”.

Poparcie dla projektów można wyrazić na dwa sposoby. Najprostszym z nich jest wpisanie i wysłanie swoich danych za pośrednictwem strony internetowej:

https://budzet.opolskie.pl/karta-do-glosowania/

Drugą możliwością jest uzupełnienie danych na karcie do głosowania, którą po wydrukowaniu można wrzucić do urny w urzędzie miasta. Kartę można również wysłać drogą pocztową na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, ul. Piastowska 14, 45- 082 Opole.

Na tegoroczne zadania może zagłosować każdy mieszkaniec województwa opolskiego. Nie został określony limit wieku głosujących. W przypadku osób poniżej 16-tego roku życia wymagana jest zgoda rodzica, którą zaznacza się na formularzu bądź na stronie internetowej. Każdy mieszkaniec może oddać głos na jedno zadanie subregionalne i jedno powiatowe ale można zagłosować tyko jeden raz.

4 KOMENTARZE

 1. Reńska Wieś!! Nie chciała dołożyć się do rowerów na dębowej to dlaczego my mamy dokładać się do piasku na ich terenie!!! No niestety KAŻDY ORZE JAK MOŻE!!!

  • No dokładnie zbojkotujmy ten akwen.
   Nikt tam z miasta już nie pojedzie!!!
   Ojej ,ale my nic w tym miescie nie mamy,jacy my biedni jestesmy..Komu tu podziękowac za ten stan?
   Myslę że ta gmine w naszym ukochanym powiecie stac na kilka wywrotek piasku z pobliskich kopalni.
   I jeszcze jedno,niech wniosa opłaty dla mieszkancow miasta za korzystanie z tego akwenu to wtedy nikt nam nie wypomni tego, ze korzystamy za „free”.Zgoda?

 2. Jakby oczyścili dno na strzeżonej (bo tam jest muliste dno brrrr)to nie cza plaży usypywać i ze śląskiego się zjadą a wtedy ja zagłosuje !

Skomentuj