Wpadł z narkotykami, lewym tytoniem i alkoholem. Akcja służb w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. ZDJĘCIA

1

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla wspólnie z funkcjonariuszami opolskiej KAS zatrzymali 59-letniego mężczyznę. W jego miejscu zamieszkania oraz samochodzie funkcjonariusze znaleźli narkotyki, blisko 300 litrów alkoholu, ponad 51 tys. sztuk papierosów i prawie 8 kg nieoznakowanego tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego i podatku VAT mogły wynieść blisko 55 tys. złotych.

Działania kryminalnych z kędzierzyńsko-kozielskiej policji związane z przeciwdziałaniem przestępczości narkotykowej doprowadziły funkcjonariuszy do 59-latka. Jak wynikało z ustaleń policjantów mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego miał posiadać narkotyki. Informacje te potwierdziły się.

Podczas wykonywanych czynności kryminalni znaleźli w pojeździe mężczyzny oraz w bębnie suszarki do ubrań w miejscu zamieszkania środki odurzające. Łącznie zabezpieczyli ponad 150 gramów marihuany i kilka gramów amfetaminy. Dodatkowo w zajmowanym przez 59-latka garażu funkcjonariusze ujawnili blisko 300 litrów spirytusu, ponad 51 tys. szt. papierosów i blisko 8 kg nieoznakowanego tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy.

Na miejscu policjanci współpracowali z  funkcjonariuszami opolskiej KAS, którzy oszacowali wartość alkoholu, papierosów i tytoniu na 65 tys. złotych. Uszczuplenia w podatku akcyzowym i podatku VAT mogły wynieść blisko 55 tys. zł.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu już zarzut związany z posiadaniem narkotyków. Dodatkowo w związku z  paserstwem akcyzowym Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu prowadzi postępowanie karne skarbowe i postępowanie administracyjne. Za te czyny grozi mu kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat trzech, albo obie te kary łącznie.

1 KOMENTARZ

Skomentuj