WOŚP podsumowuje zbiórkę w Kędzierzynie-Koźlu. Rekordzista dał aż 20 tysięcy złotych!

11

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźle zawsze chętnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie inaczej było w tym roku, podczas jubileuszowego 30. Finału. Znamy meldunki ze sztabu działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury. W naszym mieście zebrano około 67 tysięcy złotych.

Blisko 40 tysięcy złotych zgromadzili sami wolontariusze. W miasto wyruszyło kilkadziesiąt osób – od maluchów, po młodzież i seniorów. Kwestowali od samego rana do godziny 16:00. Dodatkowo cały czas działa zbiórka internetowa. Do wirtualnej puszki sztabu #3393 zebrano już ponad 27 tysięcy złotych, a kwota ta wciąż rośnie, gdyż na eSkarbonkę w dalszym ciągu można wpłacać pieniądze: https://tiny.pl/91v4zOdnośnik otworzy się w nowym oknie. Jeden z mieszkańców wykazał się niespotykaną hojnością zasilając zbiórkę jednorazowo kwotą aż 20 tysięcy złotych.

11 KOMENTARZE

 1. Oooo czyżby któryś z członków (też byłych) rady nadzorczej Azotów lub członek zarządu otworzył sakiewkę z drobniakami??

  • Tacy, których wymieniasz, nie otwierają sakiewki z 20 tysiami dla WOŚP. Oni, wiesz, swoje cięęężżżko zapracowane, a nawet, zaharowane pieniądze szanują i bardzo kochają. Gdyby już mieli jakąś kaskę ofiarować, to na pewno przekazali by na swój „PZPR” co by ich chronił i inne rady nadzorcze proponował.

  • Fanatycy PiS na ten przykład nie dają nic, w TVP jedynej stacji Prawdziwego Wolaka o WOŚP cisza…

 2. WOŚP to taka fajna inicjatywa. Przypomina ludziom o potrzebie solidarnej pomocy, młodzieży i urzędnikom daje pole do popisu, organizatorom daje niezłą (10%) prowizję. Natomiast rzeczywistość jest bolesna.
  NFZ ma roczny budżet na poziomie 100 mld zł. Te „Owsiakowe” 150 mln zł to zaledwie 1,5 promila w budżecie NFZ – oczywiście po odliczeniu kosztów wypadnie znacznie mniej. Owsiak nigdy nie ujawnił tego, kto i za ile wykonuje usługi dla WOŚP oraz na jakich warunkach jest kupowany sprzęt. To wszystko mimo zarządzeń sądu i 14 wyroków sądów administracyjnych, w tym trzech kar dla WOŚP.

  PS
  za Super Expressem
  Założyciel WOŚP mocno wspiera polską służbę zdrowia. Co roku dzięki jego zbiórce do szpitali w Polsce trafiają specjalistyczne sprzęty. Jurek Owsiak robi dla Polaków “kawał dobrej roboty”, dlatego też czasami zasługuje na to, by sprawić sobie jakiś prezent. Jurek Owsiak-jak widać- kocha drogie zabawki. Założyciel najpopularniejszej polskiej fundacji jeździ autem za ponad pół miliona złotych.
  Jurek Owsiak jeździ nowym Land Roverem Defender 110 w topowej i bardzo bogato wyposażonej, 5-drzwiowej odmianie HSE. Auto Owsiaka ma silnik diesla (D240) o pojemności 2-litrów, który generuje moc 240 KM i 430 Nm. Ponadto egzemplarz Owsiaka jest wyposażony w pakiet Explorer.

 3. Bzdura, całość idzie na dzieciaki a fundacja utrzymuje się dzięki sponsorom ( Lech, plus, allegro itp…) Poczytaj status jest dostępny. Poczytaj też status Caritasu ( będziesz zaskoczona) Takie dyrdymały to sobie w Gościu niedzielnym pisz bo tam towarzystwo podatne na takie manipulacje. Pozdrawiam myślących.

 4. Ważne jest to ze sprzet trafia do szpitali i Polska nie jest na szarym końcu pod względem techniki, zawsze się znajdą ignorancji którzy uważają że ktoś zbiera kasę dla siebie, to zacznij ignorancie od siebie i powiedz sobie co ty komuś dałeś żeby ktoś miał lepiej, umiecie tylko krytykować, marudzić, ciągle wam mało i zle. Bardzo dobrze się stało ze mamy takiego Owsiaka, który ma wy…ne na ignorantow i robi swoje BRAWO DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ

 5. Ok. Zgadzam się, że są różne oceny sposobu w jaki działa fundacja.
  Po prostu nie lubię takich ludzi typu „Róbta co chceta” i którzy oznaczają tych „lepszych” naklejonym serduszkiem a tych co nie mają serduszka stygmatyzują..
  Ale jak myślicie: wolno mi nie lubić Owsiaka i podchodzić do jego działań z dystansem czy muszę na zasadzie „dobra narodowego” go bezkrytycznie kochać?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj