Wolontariusze WOŚP znów wyjdą na ulice. W niedzielę zbiórka na leczenie noworodków

0

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 26. W tym roku hasło zbiórki to „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

W tym roku finał w Kędzierzynie-Koźlu będzie kręcił się wokół trzech punktów. Poza Domem Kultury „Chemik” i Domem Kultury „Lech” będą to także Odrzańskie Ogrody.

Domu Kultury „Chemik”
Od 14:00 gra zręcznościowa z nagrodami
20:00 happening Światełko do Nieba

Dom Kultury „Lech”
15:30-17:30 Koncert na rzecz WOŚP

Zagrają dwa zespoły tworzone przez doświadczonych muzyków, jednak w tych składach dopiero rozpoczynają swoją przygodę: Plunkton i Esty Piarf. Wystąpią też dzieci i młodzież z ZSM nr 3.

Galeria Handlowa „Odrzańskie Ogrody”

Niedziela z harcerzami to wydarzenie organizowane przez harcerzy z Hufca ZHP Kędzierzyn-Koźle im. Władysława Planetorza we współpracy z Galerią Handlową „Odrzańskie Ogrody”. Od południa wyjątkowa okazja, by zapoznać się z kędzierzyńsko-kozielskimi harcerzami. W programie: malowanie twarzy, śpiewanki, kolorowanki, zabawy taneczne, zapoznanie dzieci z harcerstwem, nauka szyfrów. Uruchomiony zostanie punkt pierwszej pomocy, gdzie będzie prowadzona nauka pierwszej pomocy oraz pokazy pierwszej pomocy (m.in. resuscytacja krążeniowo-oddechowa, bezpieczne podejście do osoby poszkodowanej, pozycja bezpieczna, numery alarmowe, itp.). Pokaz przeprowadzony zostanie o każdej pełnej godzinie.

Informacje dla wolontariuszy:

Wszyscy wolontariusze zarejestrowani w Sztabie WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu 14 stycznia o godz. 7:30 spotykają się na odprawie w Domy Kultury „Chemik”. Będzie obecny funkcjonariusz policji, który przeprowadzi krótkie szkolenie w zakresie bezpieczeństwa podczas kwestowania.

Wolontariuszom rozdane zostaną identyfikatory oraz puszki (musicie być osobiście, aby pokwitować odbiór). Pamiętajcie, że puszka kwestarska i identyfikator stanowią parę. Kwestować można tylko w tym dniu i tylko na ulicach. Są to od lat niezmienne zasady – nasi wolontariusze nie wchodzą do mieszkań czy sklepów.

Zadbajcie o swoje bezpieczeństwo! Nie kwestujcie sami, dopilnujcie, aby obok was były, co najmniej dwie osoby. A jeżeli nie macie ukończonych 16 lat – powinniście być pod opieką osoby dorosłej.

Pamiętajcie o tym, żeby być uśmiechniętym i otwartym na ludzi, że również nad Wami czuwają tego dnia Dobre Anioły.

Miejcie na uwadze to, że akcja jest dobrowolna, nikt nie ma obowiązku wrzucać pieniędzy do twojej puszki i nie możecie tego wymagać! Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił – możecie przerwać zbiórkę i zanieść swoją zaplombowaną puszkę do Sztabu.

Wolontariuszem są tylko osoby które dostarczyły do Sztabu podpisane oświadczenie (nie Ankietę). Jeśli nie jesteś pewien, czy zostałeś zarejestrowany w Sztabie możesz wysłać maila z pytaniem ( lukasz.galus@mok.com.pl) lub zadzwonić na nr 77 48 02 558.

Jeśli nie zostałeś zarejestrowany, to nic straconego! Możesz dołączyć i wspólnie kwestować z kimś, kto otrzymał puszkę kwestorską.

Skomentuj