Wojskowa pomoc dla szpitala w Koźlu. Jutro żołnierze postawią izolatoria dla czekających na wyniki badań

0

Żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej wspólnie przygotowują kontenery mieszkalne, które w najbliższych dniach trafią do szpitali na Opolszczyźnie.

Do 10 Brygady Logistycznej kontenery trafiły z zasobów 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze 171 batalionu lekkiej piechoty OT oraz logistycy z Opola wspólnie zajmują się rozłożeniem oraz transportem gotowych kontenerów do szpitali w Nysie, Opolu oraz Kędzierzynie–Koźlu. W sumie 15 kontenerów ma służyć jako izolatoria dla osób czekających na wynik badań przesiewowych w kierunku koronawirusa.

Pierwsze kontenery trafiły już do Nysy, kolejne trafią już jutro do dwóch szpitali w Opolu i do szpitala przekształconego na jednoimienny w Kędzierzynie–Koźlu.

Stworzenie tymczasowych izolatoriów to jedno z wielu zadań jakie 13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej realizuje zarówno na Śląsku jak i na Opolszczyźnie. Prócz wsparcia policji podczas patroli i sprawdzania przestrzegania obowiązkowej kwarantanny „terytorialsi” pomagają także weteranom i osobom samotnym, wspierają szpitale zajmując się między innymi transportem środków ochronnych oraz personel medyczny pomagając przy tak zwanym triage.

Skomentuj