Wojewoda zniósł zakaz korzystania z Kanału Gliwickiego na krytycznym odcinku. Wciąż brak informacji o wynikach badań

2

Wojewoda Opolski zniósł zakaz korzystania z III sekcji Kanału Gliwickiego. Jak informują jego służby sytuacja między śluzami Rudziniec, a Sławięcice ustabilizowała się. Tymczasem nadal nie znamy wyników badań prób wody przeprowadzonych na terenie Kędzierzyna-Koźla. Miasto wciąż czeka na odpowiedź Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu.

Jeszcze w sierpniu w związku ze zjawiskiem masowego śnięcia ryb w Kanale Gliwickim władze Kędzierzyna-Koźla zwróciły się do właściwych organów o informacje na ten temat. Gmina w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz środowiska poprosiła o przekazanie wyników badań prób pobranych wód w Kanale Gliwickim, w okresie od marca do chwili obecnej.

Jak czytamy w odpowiedzi WIOŚ z uwagi na konieczność skompletowania dokumentów, niezbędnych do udzielenia żądanych informacji wniosek rozpoznany zostanie w terminie do 30 października. Treść otrzymanego pisma publikujemy poniżej.

2 KOMENTARZE

  1. Brawo, brawo nareszcie ścieki będą mogły sobie spokojnie spływać do Odry przez nikogo niepokojone bo przecież wszyscy wędkarze wiedzą że tam nie ma ryb i to mówię ja choć nie ma tam sztucznego lodowiska.

Skomentuj