Wojewoda zmienił decyzję! Szpital w Kędzierzynie-Koźlu nadal będzie działał normalnie

14

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, szpital w Kędzierzynie-Koźlu od najbliższego poniedziałku jednak nie zostanie przekształcony w placówkę covidową. Wiadomość na dzisiejszej konferencji prasowej przekazał starosta Paweł Masełko i dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło.

– Udało nam się wypracować rozwiązanie, najważniejsza informacja jest taka, że od poniedziałku szpital nadal będzie działał jako wielospecjalistyczny, ale nie ukierunkowany na covid. Ten szpital zabezpiecza nie tylko bezpieczeństwo naszego powiatu, ale też ościennych, gdyż w szpitalach tam się znajdujących na część łóżek już przeznaczono na covid. Najważniejsze, by zabezpieczyć zdrowotnie naszych mieszkańców. Chcę za to rozsądne i rzeczowe podejście podziękować wojewodzie Kłosowskiemu, jak i starostom z województwa opolskiego, gdyż wszyscy ponosimy ciężar walki z covidem – mówi starosta  Paweł Masełko.

– Bardzo cieszymy się, że nasza odpowiedzialność za opiekę zdrowotną zostanie utrzymana. Jesteśmy szpitalne wielospecjalistycznym, który zaopatruje mieszkańców Opolszczyzny w świadczenia. Wielokrotnie powtarzaliśmy, że jesteśmy gotowi wszystkie decyzje, ale bardzo chcemy nadal pracować normalnie i zaopatrywać mieszkańców – dodaje Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ.

Do szpitala w kozlu zostaną przeniesieni pacjenci ze szpitala w Oleśnie. Nasz szpital wspomoże też szpital z Olesna, użyczając sprzęt medyczny i karetkę, która przetransportuje pacjentów do Koźla.

14 KOMENTARZE

 1. Jeśli wojewoda z marszałkiem województwa zmienili decyzję o pozostawienia naszego szpitala jako wielozadaniowego, to czyją decyzję zmienili. Nazwiska proszę…

 2. Mam pytanie czy ktoś czytał ten artykuł zanim został udostępniony? Bo błędów tam …… „gdyż wszyscy ponosimy ciężar walki z cywilem… ” ???

 3. Nareszcie mądra decyzja która wpływa na nasze wspólne dobro jakim jest zdrowie i życie ludzkie. W takich przypadkach gdzie jest tylko do dyspozycji jeden szpital nie można szafować chorobami która ważniejsza; wirus panujący czy inne choroby które nie leczone moga doprowadzić również do śmierci. Dlatego najlepszą decyzją jest przeorganizacja w Opolu gdzie jest do dyspozycji więcej placówek szpitalnych i tam przekształcić jedną placówkę na covidową. Czyli będzie wilk syty i owca cała.

 4. Starosta p.Paweł Masełko walczy…z CYWILEM ! Powodzenia p.Starosto! Ale CYWILÓW jest dużo a pan sam ciekawi mnie wynik w tej nierównej walce.Czuwaj! Redaktorku!

  • A zaszczepieni którzy zachorowali na Covidka to nie muszą płacić bo państwo czyli my zapłaciliśmy za preparat który na własne ryzyko się zaszczepili

 5. ***** *** (Brawo PIS). PIS wsłuchał się w głos obywateli i zmienił złą decyzję.
  Teraz w Oleśnie będą Ich przeklinać.
  A można było jako covidowy zrobić szpital na ul. Judyma w Kędzierzynie-Koźlu.
  Ale to komuś nie pasuje, aby w Kędzierzynie-Koźlu byli leczeni nasi mieszkańcy z covidem i bez. Teraz naszych covidowców będą wywozić.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj