Wojewoda zapowiedział wypłatę dodatku węglowego. Wnioski będą przyjmowane do 30 listopada

24

W piątek sejm przyjął przepisy, które mają wesprzeć gospodarstwa domowe. Dodatek węglowy w wysokości 3000 zł, wypłacany jednorazowo tym, którzy ogrzewają swoje domy węglem to pomysł rządu na wsparcie gospodarstw domowych w sezonie grzewczym.

Rząd chce chronić gospodarstwa domowe przed narastającym wzrostem cen węgla, dlatego wprowadzony zostanie jednorazowy dodatek węglowy, który wyniesie 3 tys. zł. Wsparcie finansowe wspomoże budżety domowe, dla których głównym źródłem ciepła jest węgiel lub paliwa węglopochodne. Na wypłatę dodatku węglowego rząd przeznaczy ok. 11,5 mld zł.

Jak przekazał Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski, warunkiem otrzymania dodatku będzie wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Do 30 listopada będzie trwał termin składania wniosków do gminy, która do miesiąca wypłaci dodatek.

24 KOMENTARZE

 1. Brawo, kiedy dopłaty do chleba i prądu? Może zamiast wynagrodzenia z pracę będziemy otrzymywać węgiel i inne rarytasy? Skoro i tak na nic już nje starcza z wypłaty…

  • Kozioł już szczytuje na forum. Nawet sobie gwiazdki wytatuował na tej pustej makówce. Ciesz się trutniu, że ci rakiety nie latają nad globusem bo byś nawet trawy nie miał na tej łące gdzie się pasiesz. Chleb t7o chyba że złotą posypką kupujesz za stówe za bochenek. Za 3 zł w każdym sklepie można dobry chleb znaleźć z normalnym składem. Bo w sklepikach godzilli tych gumiastych gnieciuchów nawet się nie da jeść.

    • A złotówka względem euro się umacnia. A nadwyżka budżetowa PO czerwcu 28 mld. A bezrobocie rekordowo małe. A tym biedakom, których nie było stać na zmianę pieca węglowego na ekologiczny, pomoc 3 tys, aby nie zamarzli.
     Zatkało kakało? ?
     A co do euro. Jak się porównuje ceny np. warzy i owoców w Polsce i np we Włoszech to euro wychodzi 2-3 zł.

     • Jesteś z tym kakałem geniuszem ekonomii. Spróbuj porównać nas z jakimś krajem z dolarami, bo potrzebuję trochę dolarów po 1,60.

     • Bierzemy paprykę czerwoną po 6,99 zł/kg z LIDL-a i sprzedajemy na bazarku w Toskanii za 3,2 €/kg.
      I mamy 1 € za 2,18 zł.
      ?

     • Już sam fakt że zaczynasz zdania od „A” świadczy że miałeś/miałaś trudności w skończeniu podstawówki. Właśnie takich ludzi ograniczonych lub po prostu głupich omotał PIS. Wierzycie we wszystko co wam zapoda propaganda w TVP. Żałosne.

  • Dopłatę to ci do rozumu trzeba zrobić platkoźle. Tylko tu solidna suma jest potrzebna do zebrania, żeby taką pustą mózgownicę zreperować. A i tak może się nie udać, patrząc na te ubytki w tej twojej kapuście.

  • Już? Wiadro jadu wylane, mam nadzieję że wam ulżyło pisowskie klauny. Teraz polecam wrócić do szkoły i przyswoić podstawową wiedzę ekonomiczną półgłówki.

   • Ćwierćgłówek platfusowski dał upust swoim emocjom i szaleje. Jad to wylewa antypolska pseudostacja tFAŁSZnPO24 szkalując i szydzac z wlasnego kraju i ludzi o nie platfusowskich poglądach. I proponuję wrócić do żłobka i zacząć myśleć wraz z dorastaniem koziołku matołku.

     • Znalazł się ostry jak brzeszot z Castoramy. ????. Lepiej się już obudź maluchu, bo znowu masz koszmary senne. Tobie to już cała mózgownica popękała od tych pierdów, które sadzisz. Nie tylko żyłki. Zabawny jesteś fraglesie.

     • Ależ to twórcze. Może zacznij pisać wiersze skoro Cię tak fantazja ponosi.

 2. Dobrze, że mamy PiS i troskę o ciepło Polaków węglem, którego nam nie zabraknie na 200 lat.
  Brawo PiS, brawo Duda i Morawiecki. Te miliony to zbawienie gdy działa mafia węglowa podbijająca ceny.

  Podpowiedzcie mi kto w ostateczności zarobi ??

  • Fajnych masz sąsiadów. Dobrze, że opon nie palą. Platczopek myśli, że jest błyskotliwy jak salceson. Tego czopa to ci chyba głęboko w zad zaaplikowali, bo piejesz jakby cię za wydmuszki ścisnęli.

 3. Kto poszedł w ekologie ten frajer.
  Trzeba było zostawic tani piec węglowy i przytulic 3 tysie,a nie wydawac 50 tysi na piec pelletowy.

 4. Obrodziło platfusami jak grzybnią po deszczu. Nawet kozioł się pokazał na trawniku w centrum Pierdziszewa i zagryza resztki tej suchej trawy.

 5. Ja mam płyt meblowych z hasioka całą piwnicę zawaloną + dodatek 3 000 zł ,ludzie ,za darmo palę dwa sezony.Zycie to cudne jest.

 6. Jak ktoś mnie jeszcze będzie pouczał że coś jest nieekologiczne to mu pociągnę z laczka.Nawet jak z rodziny.
  Walcie się ekolodzy.

Skomentuj