Wojewoda Sławomir Kłosowski tłumaczy, dlaczego podjął decyzję o ponownym przekształceniu naszego szpitala

8

Od najbliższego poniedziałku kozielski szpital ponownie będzie zarezerwowany wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem. Tak, jak poprzednio, decyzja budzi duże kontrowersje wśród mieszkańców. W czwartek nowy wojewoda opolski Sławomir Kłosowski przedstawił argumenty, które za nią stały.

– Od poniedziałku moją decyzją uruchamiamy ponownie szpital covidowy w Kędzierzynie-Koźlu. Zagwarantujemy w ten sposób 100 miejsc covidowych tak zwanego drugiego poziomu (…) Ta decyzja spowodowana jest tym, iż szpital w Kędzierzynie-Koźlu i osobiście pan dyrektor Jarosław Kończyło sprawdzili się w tych trudnych momentach drugiej fali koronawirusa. To są wspaniali fachowcy pracujący z poświęceniem, dlatego tak duży kredyt zaufania – mówi wojewoda Sławomir Kłosowski.

Jak dodał, obecna kumulacja epidemii prawdopodobnie potrwa jeszcze 3-4 tygodnie i zadeklarował, że w tym czasie zrobi wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom regionu. Zaapelował też do medyków, aby zgłaszali się do pracy w szpitalu tymczasowym, gdyż tylko w ten sposób możliwe jest odciążenie innych placówek hospitalizujących pacjentów z koronawirusem. Zobacz całe wystąpienie:

8 KOMENTARZE

  1. Dlaczego starostwo nie oponuje tej decyzji ? Nadal pozwala się na to by mieszkańcy naszego powiatu i drugiego miasta co do wielkości w tym województwie nie miało możliwości leczenia szpitalnego w tym na choroby serca czy układu krążenia oraz inne schorzenia. Dranie skazują ludzi na śmierć lub trwałe kalectwo (np po wylewach) bo covidowe łóżka są potrzebne. Nazwę to po imieniu : bandytyzm w białych rękawiczkach ! Jakie niby argumenty przemawiają by kozielski szpital znowu stał się jednoimiennym ? Cytat :…”Ta decyzja spowodowana jest tym, iż szpital w Kędzierzynie-Koźlu i osobiście pan dyrektor Jarosław Kończyło sprawdzili się w tych trudnych momentach drugiej fali koronawirusa. To są wspaniali fachowcy pracujący z poświęceniem, dlatego tak duży kredyt zaufania”… . To żaden argument tylko chęć pozbycia się balastu i to kolejny dziad podejmuje durną decyzję. A gdzie Nasze argumenty Pani Tudaj ? – Bo Pani tu na miejscu odpowiada za tą sytuacje i nic nie robi chowając się za pandemie. Jedyny szpital w tym regionie, drugie miasto w województwie, ciężki przemysł w tym chemiczny, spory węzeł drogowy – to nic nie znaczy ? A zdrowie i życie mieszkańców powiatu to też nic nie znaczy ? Bo nie tylko covid zabija lecz inne choroby i wypadki.

    • na ciebie dupku nikt nie będzie czekał z celebracją, twoja impreza to rocznica rewolucji październikowej zapomniałeś? tam chętnie będziesz witany

Skomentuj