Wojewoda opolski domaga się wyjaśnień po wybuchu w Blachowni. Służby prowadzą kontrole

8

Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski poinformował o kontrolach prowadzonych w związku z dzisiejszym wybuchem reaktora na terenie przemysłowym w Blachowni. Zwrócił się również do policji.

„W związku z informacją o wybuchu reaktora na terenie jednego z zakładów chemicznych na os. Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu, wojewoda opolski zwrócił się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu o niezwłoczne wyjaśnienie okoliczności i przyczyny niepowiadomienia przez ww. zakład służb ratunkowych o eksplozji.
Ponadto, na miejscu Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła kontrolę, podobnie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu” – przekazał Sławomir Kłosowski.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, podczas mieszania substratów w reaktorze chemicznym, doszło do niekontrolowanego wzburzenia substancji, w wyniku którego doszło do wybuchu. Jedna z osób została ranna. Pracownik zakładu doznał niegroźnych ran rąk.

Więcej informacji i zdjęcia z tego zdarzenia w naszym wcześniejszym artykule:

Wybuch reaktora na terenie przemysłowym w Blachowni. Na miejscu duże siły straży pożarnej. ZDJĘCIA

8 KOMENTARZE

  1. Na zdjeciach czas sie zatrzymal w latach 80-tych XX wieku, ta sama zardzewiala konstrukcja pokryta blacha falista , ten sam zolty wozek akumulatorowy, ta sama waga pod wiata, ten sam balagan na placu!!

  2. A może pan Wojewoda Kłosowski przy okazji wytłumaczy mieszkańcom KK gdzie będą leczeni jak dojdzie do groźniejszej katastrofy ? Do tego dlaczego jest za mało karetek i w zamian działania ratownicze przerzuca się na Straż Pożarną ?

  3. domagam się od wojewody wyjaśnień w sprawie dzisiejszych intensywnych opadów śniegu, oraz dużej liczby zakażeń koronawirusem.

  4. Nic się nie stało, to taka mała fucha aby dorobić do emerytury zanim to wszystko padnie albo się spali, przecież z czegoś trzeba żyć.

  5. Domagam się od wojewody wyjaśnień dlaczego zamienił jedyny szpital w powiecie na covidowy?A tymczasem w Opolu jest ich 6, w tym jeden typowo zakaźny.

Skomentuj