Wojewoda ogłosił plan odmrażania szpitali. Nasz kozielski jest na samym końcu listy

45

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda opolski Adrian Czubak poinformował o rozpoczęciu procesu zmniejszania bazy łóżkowej przeznaczonej do hospitalizacji pacjentów z COVID-19, a tym samym przywracania szpitali w województwie do stanu sprzed pandemii. Plan zakłada, że proces odmrażania szpitali będzie podzielony na sześć etapów. Dopiero w piątym etapie przekształcania szpitali zmiany mają dotknąć szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, co oznacza, że mieszkańcy naszego powiatu jako ostatni w województwie odzyskają dostęp do szpitala w pełnym zakresie.

Z danych przedstawionych przez Opolski Urząd Wojewódzki i regionalny oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że w ostatnich tygodniach na Opolszczyźnie odnotowujemy spadek liczby zakażeń, co pozwala snuć plany stopniowego przywracania szpitali do czasu sprzed wybuchu pandemii.

W województwie opolskim ma odbywać się to w sześciu etapach. Pierwszy z nich wszedł w życie już 30 listopada, a jego efektem ma być zmniejszenie bazy łóżkowej przeznaczonej do leczenia chorych na COVID-19 o około 15 proc. Warunkiem do realizacji pierwszego etapu było odnotowanie 7 kolejnych dni, kiedy liczba nowych zachorowań w regionie nie przekracza 499. Pierwszy etap zakłada zmniejszenie o 54 liczby łóżek covidowych w Namysłowskim Centrum Zdrowia i taką samą liczbę w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku. Szpital w Strzelcach Opolskich zniesie 30 łóżek, ZOZ w Oleśnie 2 łóżka OIOM, a centrum kariologii Scanmed w Kluczborku 21 łóżek kardiologicznych.

Kolejnych kilkanaście procent łóżek ma zostać zniesione w drugim etapie odmrażania opolskich szpitali. Stanie się to, jeśli w okresie od 21 grudnia do 10 stycznia przez siedem kolejnych dni liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem nie przekroczy 399, przy założeniu, że w całym województwie w tym czasie zajętych będzie maksymalnie 399 łóżek szpitalnych przeznaczonych do leczenia COVID-19. W tym etapie na likwidację łóżek covidowych będą mogły liczyć: szpital w Głuchołazach (20 łóżek), Prudniku (35 łóżek) i Kup (70 łóżek). Dodatkowo zmniejszona ma być liczba łóżek OIOM, na czym zyskają placówki w Nysie (2) i Opolu (szpital MSWiA – 1, Vital Medic – 5).

Co z kozielskim szpitalem?

Na tym etapie wojewoda precyzuje konkretne wytyczne dotyczące pierwszych dwóch etapów przywracania szpitali do roli sprzed pandemii. Szczegóły dotyczące kolejnych czterech kroków pozostają do uzgodnienia. Wiadomo jednak, że szpital w Kędzierzynie-Koźlu będzie ostatnią lecznicą powiatową, która ma doczekać się zmniejszenia liczby łóżek covidowych. Zgodnie z planem przedstawionym przez wojewodę stanie się to dopiero w piątym etapie odmrażania opolskich szpitali. Co więcej, w szóstym etapie zwalczania COVID-19 nasza lecznica nadal będzie przeznaczona w części do zwalczania pandemii jako jedna z 4 w regionie (wraz ze szpitalem tymczasowym oraz oddziałami zakaźnymi szpitali w Opolu i Nysie).

Poniżej prezentacja urzędu wojewódzkiego dotycząca planu odmrażania szpitali

 

45 KOMENTARZE

 1. to jest jawne oszukiwanie gdzyz pobiera sie na skladki zdrowtne

  a nie ma pelnego leczenia to jest narazania obywateli

  na zgon lub trwaly uszczerbek na zdrowiu

    • Za dużo się horrorów o sektach naoglądałeś. PlatFirma to dopiero sekta. Jedyna w swoim rodzaju. Zaraz ciebie odgrzybię pędraku, to się ockniesz. Królewna śmieszka niech zapłaci za te szopki co urządzała z rozsiewaniem zarazy. Tyle w tej kwestii.

     • To się nasłuchaj pupki czy czosnkoskiego następnyma razem. I buduj te zdania w miarę poprawnie, bo chyba po kielichu coś skrobiesz i jeszcze głupa rżniesz.

     • To się nasłuchaj pupki czy rydzyka następnyma razem. I buduj te zdania w miarę poprawnie, bo chyba po kielichu mszalnego coś skrobiesz i jeszcze głupa nie rżniesz.

     • Ostatnio nie wziąłem leków i już mi się pierdyli w dyni kim jestem więc piszę za każdego kto się nawinie. Muszę się wyleczyć z głupoty w końcu ale ciężko mi to idzie.

     • No no, widzę że znowu maślak odleciał. Już kiedyś tutaj pisałem że nie mam potrzebny zmiany nazwy, w przeciwieństwie do ciebie daremny maślaczku.

 2. Wojewoda ogłosił, hahahahahah ha aha błacha cha cha
  Wojewoda to może forward zrobić tego co dostanie w wytycznych z Nowogrodzkiej, bo przecież nie z rządu, tam nie zapadają żadne decyzje. Te dalej zapadają w Belinie, Brukseli a co pomniejsze u Naczelnika w genialnej głowie.

  Szlacheckie „Veto albo śmierć” – wygramy wraz z Węgrami… a tu klops z tygrysów zostały tylko 2 futerka pod stołem. Wstajemy z kolan, wszyscy z Polską się liczą.

 3. Rychu wcale nie lepszy jak ci się wydaje. weź skończ.zabierz się do jakiejś pożytecznej pracy bo cały czas mędzisz.Każdy artykuł jest opatrzony twoim wpisem w większości negatywnym. owszem jest demokracja ,wolno ci, ale przelewaj te swoje frustracje gdzie indziej. nawet nie w lesie bo zwierzęta potrzebują pozytywnej energii szczególnie w zimie

 4. Wojewoda to ….. szkoda słów na takiego. A władzunia powiatowa i miejska co śpi i uważa że wszystko jest w porządku ? To są Szkodniki ! Widać jak im zależy na społeczeństwie zresztą jak PISowi co można zobaczyć w nowym filmie Tomasza Sekielskiego „Rok we mgle” warty obejrzenia może co niektórym otworzą się ślipia.

  • Tak cię karmią tymi filmami w tej antypolskiej pseudostacji. Za kręcenie filmów się nagle wzięli i piorą te mózgi ludziom. O celebrytach niech coś nakręcą ciekawego albo o zielonej wyspie. To dopiero się oczy ludziom otworzą jak im przypomną ten cyrk, który nam platfantaści serwowali.

   • Na pewno nie jestem upośledzony w porównaniu do ciebie. Po primo: twój niskiego wzrostu guru jak i tacy jak ty sieją tylko propagandę oraz nienawiść. Dwa: ta sekta w którą wierzysz już nie ma co prać bo po prostu masz pustkę w główce. Wydaje ci się że wiesz wszystko, gdyż nasłuchasz się satanisty z Torunia oraz tą beznadziejną TVPPIS ! Jakżeś z ciemnogrodu żyj sobie w swym satanistycznym przekonaniu a ode mnie wara i nie wypisuj wszędzie tych idiotyzmów pod różnymi pseudonimami. Poza tym i tak nic nie masz konkretnego do powiedzenia bo brak ci merytorycznych argumentów.
    Aha tu jakbyś umiał czytać to byś wiedział że chodzi o sprawę ważną dla społeczeństwa a nie rozpowszechnianie odrazy i złości oraz satanizmu.

    • Nikt nie pisze o twoim upośledzeniu gryzoniu. Czytaj ze zrozumieniem. Beznadziejna to jest antypolska szczujnia tvnPO24. Same kłamstwa całą dobę. Już chyba nawet uwierzyłeś w te brednie, że ludziom sie żyło lepiej za plafonów. W końcu bez przerwy tłuką jak to jest teraz źle. Na zielonej wyspie to był dopiero raj dla ludzi. Jeszcze pewnie niemiecką wybiórczą czytasz i niuskwik zamiast polskiej prasy. Warować to możesz przy swoim panu tak gwoli ścisłości. Znalazł się merytoryk a wypisyje jakieś dyrdymały.

     • Dobrze że piszesz o moim upośledzeniu Gryzbelda Tadoniowa. Czytać ze zrozumieniem nie potrafie. Beznadziejna to jest antypolska szczujnia tvPIS. Same kłamstwa całą dobę. Już nawet uwierzyłem w te brednie, że ludziom sie żyje lepiej za pisiorów. W końcu bez przerwy tłuką jak to jest teraz dobrze. Na zielonej wyspie to dopiero raj dla ludzi. Jeszcze niemiecką wybiórczą przeczytam i niuskwik zamiast polskiej prasy. Waruje przy swoim panu tak gwoli ścisłości. Ale ze mnie się merytoryk znalazł (chociasz nie wiem co to oznacza) a Lecz pisze jakieś dyrdymały.

     • Nawet nicka sobie nie potrafisz wymyślić. Widocznie cię to przerasta jak już starasz się za kogoś pisać i robić z siebie jeszcze większego klauna Tylko się nie ździw jak ktoś się zacznie podpisywać za ciebie, płodząc jakieś dyrdymały.

  • O jak pięknie ktoś znowu maślaka wyjaśnił. Zero argumentów i chęci pokojowego przedstawienia swojego zdania. Tylko jad i szerzenie tej pisowskiej propagandy. Taka prawda maślak, schowaj się pod ziemię bo nikt cie nie chce na tym forum ty pisowski kundlu.

   • Znowu podgrzybek obrzydza ludziom pisanie swoimi wywodami. Guziec Platfiutowski pokazał swoje oblicze co szerzy propagendę platmatołów. Zaraz ciebie schowam do szafki krasnalu.

    • Widzę, że masz już ciepło. Magdalena udaje dorosła gwiazdę i ma pretensie do Rycha a ostatnio nieźle zabalowali w tej melinie. Rumoru narobili aż wióry leciały.

    • A ty się nudzisz stary capie. W domu nic nie posprzatane, nic nie ugotowane. Wszędzie syf a ty się po forach rozbijasz. Daj spokój tym ludziom i marsz do domu wziać się za coś pożytecznego. Ja chodzę po centrum szukam cię a ty zamiast obowiązków domowych sobie zabawę urządzasz. Co sąsiedzi powiedzą.

     • To ja koźlarz a nie Rychu. Zapomniałem ostatnio o lekach i coś mi nie styka w bani zresztą tak jak tobie z tego co widzę. Bo też chyba ci wali jak w centrali.

     • Kłamać to my nie nas Rychu ! Więc skończ te żałosne numery w postaci pisania tych bzdur. Złośliwości zostaw dla siebie a nie dla piszących- wypowiadających się na temat pod artykułami KK24. To co tu wypisujesz jest nudne i chamskie i tylko świadczy o twym upośledzeniu umysłowym. Lecz się człowieku !

     • Już zaczynam kurację panie Jan kwywa dzban. Zarejestruję cię za jednym zamachem to też się podleczysz.

 5. A ty się nudzisz stary capie. W domu nic nie posprzątane, nic nie ugotowane. Wszędzie syf a ty się po forach rozbijasz. Daj spokój tym ludziom i marsz do domu wziąć się za coś pożytecznego. Ja chodzę po centrum szukam cię a ty zamiast obowiązków domowych sobie zabawę urządzasz. Co sąsiedzi powiedzą.? ? ? ? ?

 6. Ludzie, co tu się dzieje. Chyba czas nawiązać współpracę z redakcją kk24 i zacząć namierzać te wpisy po IP telefonu lub komputera. Następnie wraz z lekarzem co niektórych odwieźć na Wodociągową.

  • Już tłumaczę co się dzieje. Autorem 75% wpisów jest jeden byt z przewodem trawiennym oraz generator „inteligentnych nicków”, to taka lokalna anomalia genetyczna.

  • A co się ma dziać. Wszystko po staremu.Znowu gdzieś buszujesz po forach. Do domu smaruj chałupę sprzątnąć bo cię szukam po centralnym a ty sobie dyskusje urzadzasz na forach. Sama nie będę sprzatać tego syfu. Detektyw się znalazł.

 7. Przecież to pisze wszystko upośledzony umysłowo małolat któremu się nudzi. Próbuje podjudzić wypowiadających się jeden przeciw drugiemu. Ponieważ jest niedorozwinięty psychicznie to wszędzie pod tematami kk24 wypisuje te prostackie hasełka i dodaje do tego dziecięce obrazki. Sam nie ma nic do powiedzenia ciekawego na temat artykułu ale obrzucać inwektywami potrafi. Nie ma co gnojowi odpisywać bo się podnieca i wypisuje jeszcze bardziej chamskie gryzmoły. Mnie pewnie będzie próbował a nawet przekręcał pewne wyrazy …. To regularny idiota do którego żadne argumenty nie trafiają. Dziwne że redakcja kk24 przepuszcza te jego wypociny.

  • A nam się wydaje, że to ty jesteś autorem tych chamskich odzywek a teraz robisz z nas głupa. Patrząc na język jak wyzywasz piszących to wielce prawdopodobne. ?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj