Wojewoda odmraża kozielski szpital. Lecznica wkrótce będzie przyjmować pacjentów bez koronawirusa

3

Świetne wiadomości dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Decyzją wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego nasz szpital już w przyszłą środę przyjmie on pierwszych pacjentów niecovidowych. Jego całkowite odmrożenie może nastąpić już w czerwcu.

Mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego od kilkunastu miesięcy mają problem z dostępem do leczenia szpitalnego. To właśnie lecznica w naszym mieście jako pierwsza w województwie została desygnowana do leczenia chorych na COVID-19. 12 marca 2020 podjęto decyzję o jego przekształcenie w szpital jednoimienny. W kolejnych miesiącach placówka była rozmrażana, aby następnie – wraz z nasileniem się kolejnych fali epidemii – znów wracać do trybu jednoimiennego.

W ostatnich dniach obserwujemy, że trzecia fala epidemii opada, co otworzyło drogę do uwalniania kolejnych sektorów gospodarki i życia społecznego. Również w przypadku tak bardzo wyczekiwanego odmrożenia szpitala w Kędzierzynie-Koźlu pojawiły się dobre wieści.

Wczoraj wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zapowiedział odmrożenie szpitali w województwie. Placówka w Kędzierzynie-Koźlu od środy, 26 maja ma działać w systemie hybrydowym – na razie nie wiadomo jeszcze, które oddziały szpitalne będą dostępne dla pacjentów niecovidowych. Jednocześnie wojewoda zapowiedział, że w czerwcu jedyną placówką medyczną dedykowaną pacjentom z koronawirusem ma być szpital tymczasowy w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

– Na koniec maja wszystkie szpitale w całym województwie powrócą do swojej standardowej działalności – zadeklarował wojewoda opolski w rozmowie z Radiem Opole.

3 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję, ze taki „żetelny” portal jak kk24.pl poda informacje ile operacji przełożono z powodu plandemii grypy, ile osób nie przyjeto bo nie zgodzili się na nic nie dające testy i ile osób przez przełożenie operacji/ nie przyjecie zostało usmierconych

  2. Przez tego nieudolnego wojewode zmarlo setki osób, poniewaz nasz szpital zostal przekształcony w jednoimienny, chcialbym podziekowac ta drogą calemu personelowi oddzialowi laryngologii za empatię i wspaniałą opiekę podczas pobytu jako chory na COVID19, ratownika medycznym ktorzy przewieźli mnie szpitala, jestescie wielcy i wspaniali. Teraz trochę dziegciu jedzenie pod psem niezdrowe i zimne, kto podaje chorym pasztety co za idiota dietyk kaze podawac 100% trucizne, pasztet tylko roślinny jest zdrowy, jak mozna trzymac na jednej sali niezrównowazonego chorego ktory przez 24 godziny na dobe bezprzerwy krzyczy i innych chorych, a kurat w tym prxypadku przebywalo na tej sali dodatkowo 2 starszych mężczyzn, jak mogli sie leczyc skoro jeden z podstawowych lekarzy sen nie byl ich udziałem!

Skomentuj