Wojewoda i samorządowcy z seniorami o hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu

0
Foto: archiwum urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

W urzędzie miasta odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie konwentu seniorów – ciała doradczego tworzonego przez najstarszych mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.

Konwent seniorów powołano do życia w poprzedniej kadencji samorządu, aby głos tej grupy mieszkańców był lepiej słyszalny w gabinetach władzy. W środowym posiedzeniu poza prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabiną Nowosielską i dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Danutą Ceglarek oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Elżbietą Czeczot uczestniczył także gość specjalny – wojewoda Ryszard Wilczyński. Przedstawiciel administracji rządowej w terenie nie ukrywał, że darzy seniorów szczególnym respektem, określając tę grupę społeczną mianem silver power.

Foto: archiwum urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu.
Foto: archiwum urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Jedną z głównych kwestii poruszanych podczas spotkania było utworzenie hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu, które ma mieścić się w budynku przejętym w zeszłym roku przez gminę od starostwa powiatowego. Miasto wznowiło rozmowy z Caritas, aby to ta instytucja prowadziła placówkę. Najpierw jednak budynek musi zostać zmodernizowany, co będzie kosztować kilka milionów złotych.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj