„Wodne oKKo” będzie czynne także we wrześniu. MOSiR wydłuża okres funkcjonowania basenu

0

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu przedłuża funkcjonowanie zewnętrznej części „Wodnego oKKa”. Basen w Azotach będzie czynny także we wrześniu.

To pierwszy sezon na nowym basenie w Azotach. Zewnętrzna część kompleksu „Wodne oKKo” jest czynna od 1 czerwca. Pierwotnie obiekt miał funkcjonować do końca sierpnia, jednak ze względu na utrzymujące się upały MOSiR przedłużył sezon.

Basen będzie działał do 8 września w godz. od 10 do 18. Jeśli letnia pogoda się utrzyma, niewykluczone, że okres zostanie przedłużony.

Do 28 sierpnia przez „Wodne oKKo” przewinęło się prawie 30,5 tys. osób. Prawie 19 tys. miłośników wypoczynku skorzystało z wodnych atrakcji już w czerwcu. Rekord padł 9 czerwca – w ten dzień popluskać się przyszło prawie 1700 osób.

Kompleks cieszył się ogromnym powodzeniem wśród rodzin. Więcej niż co trzecie odwiedziny odbywały się parami: ojciec lub mama ze swoją pociechą (12 tys. osób). Młodzi mieszkańcy miasta i okolic do 26. roku życia przyjeżdżali też samodzielnie. Co trzeci użytkownik „Wodnego oKKa” skorzystał z biletu ulgowego dla tej grupy wiekowej (blisko 9 tys.).

Skomentuj