Woda zamienia się w lód. Jest bardzo ślisko. Ostrzeżenie meteorologiczne

2

Od godzin popołudniowych po intensywnych opadach śniegu i deszczu następuje spadek temperatury. Na drogach i chodnikach tworzy się warstwa lodu. Jest bardzo ślisko.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla naszego regionu:

Od godz. 16:00 dnia 02.01.2019 do godz. 24:00 dnia 02.01.2019 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu.
Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, temperatura minimalna gruntu od -6°C do -3°C.
Przewiduje się, że ujemna temperatura powietrza przez całą dobę utrzyma się do 4.01.2019 (piątek).

2 KOMENTARZE

  1. Główne drogi jeszcze jako tako posypią solą ale o lokalne to już nikt nie dba. Droga przez las Lenartowice-Cisowa – katastrofa ( wiem, włodarze powiedzą – powiatowa) . Jedna szklanka po cholerę płacimy podatki , tylko żeby płacić? Może ktoś się zlituje i wyśle piaskarkę na tę drogę.

  2. Za moich czasów to się sprawdzalo jezdnię podczas jazdy lekka hamując, nie było ABS ESP esr i innych ulepszeń, nie było świateł w lusterkach aby wiedzieć że że coś jest z boku, nie było kamer i było dobrze a teraz żyjemy w czasach gdzie społeczeństwo jest coraz bardziej ulomne, to widać nawet tu w komentarzach rowerzyści zwalaja winę na kierowców a ci na rowerzystów.. Ciągle się spinaja a bo rondo do kitu i nic z prawej nie widać a to ulica nie doświetlona więc jak czytam informacje ze stan ciekły przechodzi w stan stały to tak ten artykuł jest dla ludzi ulomnych jak i redagowanie takiego artykułu ma ulomny skutek..

Skomentuj