Woda z pól i lasów zalewa drogę. Problem z odwodnieniem w rejonie mostu na nowej obwodnicy

8

Woda z lasów i pól zalewa drogę. Mieszkańcy wskazują, że problem z odwodnieniem ulicy Zofii Nałkowskiej, pomiędzy osiedlami Cisowa i Lenartowice, pojawił się tuż po wybudowaniu nowej obwodnicy.

Rozbudowując miasto zaburzamy równowagę w przyrodzie. Budując drogi, osiedla czy parkingi, uszczelniamy powierzchnię, ograniczając infiltrację wody deszczowej do gruntu, która w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zalania dróg i posesji.

Z redakcją skontaktowali się czytelnicy, którzy wskazują problem z odwodnieniem w rejonie mostu drogowego nad nowopowstałą obwodnicą pomiędzy osiedlami Cisowa i Lenartowice. Po większych opadach, deszczówka zalega w lesie i na polach oraz zalewa drogę.

– Od strony Cisowej zaraz, gdzie kończy się pas nowego asfaltu, na drogę wylewa się woda z lasu. Doprowadziło to do ciągłego podmywania drogi i jej uszkodzenia. Jest tam tak duża wyrwa, że hamujemy praktycznie do zera, a nie chciałbym widzieć, co stanie się z rowerzystą, jeśli w to wjedzie. Ogólnie w tym obszarze teren od dawna był podmokły, ale zaraz po pracach gruntowych na potrzeby budowy obwodnicy dosłownie wypchało wodę na ulicę. Droga ta zawsze była wąska i miernej jakości, jednak teraz w tym miejscu jest tragedia – napisał pan Daniel.

Udaliśmy się w wyznaczone miejsce, gdzie potwierdziliśmy problem. Skierowaliśmy pytanie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiadała za prace przy budowie obwodnicy oraz mostu i modernizacji odcinka drogi, gdzie dochodzi do problemu z odwodnieniem.

 Po ostatnich ulewnych deszczach zauważony został problem z odwodnieniem odcinka ul. Nałkowskiej na styku starej i nowej nawierzchni. Wykonawca obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, po analizie sytuacji w terenie, zaplanował w tym miejscu podjęcie działań mających na celu poprawę odwodnienia w tym obszarze. Termin realizacji prac zaplanowano na przełom kwietnia i maja – przekazała Agata Andruszewska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

8 KOMENTARZE

  1. Obiecany remont tej drogi który miał nastąpić po wybudowaniu obwodnicy chyba nigdy się nie odbędzie. Nie ma co ukrywać ciężki sprzęt z budowy dobił już tą drogę doszczętnie.

  2. Dzisiaj widziałem jak będzie wyglądał ten remont. Przyjechał pan pomierzył dziury i zrobić kolorowym sprayem znaki gdzie trzeba je załatać. I przyjadą fachowcy z naszej miejskiej firmy przygrzeje palnikiem, wsypią asfalt z worka, przyklepią łopatą i po remoncie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj