Woda z Odry zalała drogę z Bierawy do Ciska. Policjanci wyznaczyli objazdy

7

Pomiędzy Bierawą a Ciskiem doszło do podtopienia ważnej drogi łączącej obie gminy. Policjanci wyznaczyli objazdy, które kierują na most na obwodnicy miasta.

Do zalania drogi doszło dziś w nocy. Na nieprzejezdnym odcinku utknął jeden z pojazdów, rano policjanci wyznaczyli objazdy, które od strony Bierawy kierują na drogę wojewódzką nr 408, a następnie obwodnicę Kędzierzyna-Koźla. Zmotoryzowani jadący od strony Ciska muszą kierować się na wojewódzką 410, w stronę Landzmierza, Kobylic i Koźla.

7 KOMENTARZE

 1. Zbiornik Racibórz został uruchomiony o 1 dzień za późno. Państwo jako właściciel zbiornika powinno płacić odszkodowanie wszystkim poszkodowanym z tego powodu, że zbiornik był zablokowany a ludzi i dobytek zalewa.

  • Nikt nie powiedział, że Państwo nie zapłaci. Oczywiście, że zapłaci , trzeba będzie tylko parę razy iść do sądu , parę razy się odwołać i za jakieś 10 lat poszkodowani będą mogli mieć nadzieję, że udało im się coś wskórać w tej sprawie.

  • Zbiornik Racibórz ma chronić przed powodzią a nie podtopieniami. A co gdyby dalej padało i akurat o ten jeden dzień zbierania wody gdyby był otwarty by zabrakło w nim miejsca?
   Poważna sytuacja jest przy 800 cm w Miedoni a nie 700 cm jak było teraz.

  • Niestety wiarę w sąd i sprawiedliwość traci się w momencie zetknięcia z tą „instytucją”. Smutna prawda jest taka, że prawo w naszym państwie chroni złodziei i oszustów. Nie mówiąc już o wypłaceniu ewentualnego zadośćuczynienia przez Państwo, wtedy to jak walka Dawida z Goliatem.

 2. ten rząd i kierownicy strategicznych obiektów jak ten w Raciborzu to patologia zajmująca się sobą. Wiedza fachowa jest im obca, bo skoro w Niemodlinie na szefa gospodarstwa rybackiego wstawia się gościa od parkingów, bo najważniejszą cechą jest znajomość z ekipą ziobry-zero, to efekty takie właśnie będą co chwila. Spółki skarbu państwa zaliczyły już 8 miliardów strat, ich wartość na giełdzie spadła o 50%.

Skomentuj