Woda w kranach może mieć zapach chloru. Należy ją przegotować! Komunikat MWiK

19

Spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu wydała komunikat dla mieszkańców – w związku z pogorszeniem jakości wody przed spożyciem należy ją przegotować.

„W ostatnich dniach na ujęciu na ul. Grunwaldzkiej (wodociąg Kędzierzyn) nieznacznie zmieniła się jakość wody. Prewencyjnie jest ona poddawana chlorowaniu. Jednocześnie równolegle będzie płukana sieć wodociągowa.

Po odkręceniu kranów chlor może być lekko odczuwalny na osiedlach Śródmieście, Kuźniczka, os. Piastów, Lenartowice, Azoty, Cisowa, Miejsce Kłodnickie, Sławięcice oraz na ul. Przyjaźni na os. Blachownia. W tym czasie mieszkańcy powinni gotować wodę wykorzystywaną do celów spożywczych przez minimum 2 minuty.

O sytuacji na ujęciu i zakończeniu procesu chlorowania będziemy na bieżąco informować. W trosce o bezpieczeństwo i najwyższą jakość wody podawanej do sieci spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja kilka razy w miesiącu wykonuje jej badania jakościowe” – informuje MWiK.

W trakcie badań w wodzie wykryto bakterie z grupy coli.

19 KOMENTARZE

 1. W tym mieście nie trzeba załapać wirusa, powietrze benzenam skażone teraz woda, bardzo szybko informują,niech ich wszystkich tych urzędasów wiadomo co.

 2. tBoże pić wodę z kranu nieprzegotowaną w KK. o miasto chemii, to że woda jest z głębokich studni nie daje żadnej gwarancji jak widać, niestety mimo modernizacji infrastruktura ulega degradacji i przez tą są zanieczyszczenia. Radzę unikać picia nieprzegotowanej wody z kranu.

  • W 100% się zgadzam! To jest kolejną kpina z mieszkańców Kędzierzyna! Widać jak się nami przejmują włodarze miasta. Żadne wirus nas nie wykończył wystarczy chemia w powietrzu i w wodzie żebyśmy szybko pozdychali…

 3. Piłem ją bez gotowania ale oglądałem wtedy przemówienie Kaczyńskiego i nic mi nie jest, cudowne odkażenie nastąpiło przez jad jaki się sączył z kineskopu TVP.

  • Dajże już spokój człowieku z mieszaniem polityki do każdego z Twoich komentarzy. Niewiele różnisz się od stadionowych zadymiarzy, możliwe że głównie wiekiem. I tamci, i Ty, szukacie jakichś niezdrowych emocji. Póki człowiek młody i sił mu nie brakuje, to wyżywa się fizycznie na stadionowych krzesełkach, płotach, witrynach, ludziach. Jak człowiek się podstarzeje, to sił mu brakuje, ale emocje dalej kipią – tym razem polityczne. Niezdrowe to zupełnie, weź zimny prysznic, pobiegaj, wyłącz telewizor czy radio, poczytaj neutralną politycznie książkę…

  • Nie chcę być niemiła ale:”W trakcie badań w wodzie wykryto bakterie z grupy coli.”
   Więc piłeś wodę tak jak byś pił z muszli klozetowej.

 4. Wy debile bezmózgowe „w domyśle urzędasy”, nie można było tego szybciej podać do informacji.
  Ale dzięki wam, poprzez wymioty od ok. tygodnia straciłem na wadze 9 kg „doskonała kuracja odchudzająca”.
  Lecz straciłem też siły i chęć do życia.
  Tyle o sobie, a co inni ludzie mają powiedzieć ?.
  A zwierzęta też mają żołądki i chcą godnie żyć.

 5. Pragnę przeprosić Wszystkich Urzędników za mój wpis z 25.06 godz. 12:28. Poniosły mnie emocje związane z tym co działo się z moim organizmem „straciłem na wadze jest super zaoszczędziłem kasę na odchudzanie”. Woda dla mnie zawsze była, jest i będzie źródłem życia, i tak zostanie. No cóż błędów nie robi tylko ten co nic nie robi.
  Jeszcze raz przepraszam, a to dlatego, że w Urzędach zawsze każda moja sprawa była załatwiana od ręki i to z sympatyczną obsługą.

 6. Czy te obostrzenia sanitarne, związane z obecnością bakterii coli w wodociągu nadal obowiązują? Od 22.06 minęły już 4 doby. W sytuacji, gdy nawet do mycia naczyń należy używać wody przegotowanej min. 2 minuty, jest to dość uciążliwe. Może Redakcja wie, jak długo jeszcze ma to potrwać?

Skomentuj