Władze Reńskiej Wsi nie chcą stacji rowerów miejskich w Dębowej

15

Radni z Reńskiej Wsi nie wyrazili zgody na utworzenie stacji rowerów miejskich przy kąpielisku w Dębowej. Taką propozycję kilka tygodni temu złożyła prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.

Tegoroczne lato będzie drugim sezonem działania systemu rowerów miejskich w Kędzierzynie-Koźlu. Od 1 czerwca na terenie miasta ruszy 10 samoobsługowych wypożyczalni, kolejne 4 zostaną otwarte w lipcu. Kilka tygodni temu prezydent Sabina Nowosielska zaproponowała, by w ramach systemu powstała również wypożyczalnia przy kąpielisku w Dębowej. Tematem zajęli się członkowie rady gminy z Reńskiej Wsi, którzy nie zgodzili się jednak na takie rozwiązanie.

– Radni uznali, że stacja w tym miejscu służyłaby tylko mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla. Być może decyzja byłaby inna, gdy wypożyczalnia została umiejscowiona w Reńskiej Wsi – opowiada wójt Marian Wojciechowski.

Decyzja radnych z Reńskiej Wsi rozczarowuje o tyle, że urząd miasta wraz ze starostwem powiatowym rok temu wyłożyły po sto tysięcy złotych na dokończenie budowy ścieżki rowerowej wokół akwenu w Dębowej. Wówczas trzy samorządy połączyły siły, by zapewnić mieszkańcom możliwość bezpiecznego i ekologicznego dojazdu do jeziora. Kilka miesięcy temu miasto partycypowało również w przebudowie ulicy Głubczyckiej, przy której powstała długo wyczekiwana ścieżka rowerowa.

15 KOMENTARZE

  1. Haha co za ludzie.. W takim razie skoro są tacy mądrzy to olać ich całkowicie, zatrzymać wszystkie inwestycje niech siedzą sobie w tej sadzawce razem tymi moczykijami. Jezioro można przeznaczyć na straty.

  2. Zapytajcie mądrale skąd pochodzą wasi dziadkowie. Większość przyjechała tu w poszukiwaniu pracy po wojnie.No i większość pochodziła ze wsi.
    A wy teraz uważacie się za kogo?Słoma wam z butów wystaje,ale wy tego nie widzicie albo nie chcecie widzieć.

  3. Wiekszośc mieszkańców K-Kozle to dzieci i wnuki ludzi ściągniętych ze wschodu.Jak wchodziła tu po wojnie wladza to np. z ulicy Grunwaldzkiej wypędzano Ślazaków z domów twierdzac ze to Niemcy i oddawano te domy repatriantom.A teraz ……te wnuki ściągają gwiazdy z cmentarza Armii Radzieckiej ironia losu.

  4. To , ze miasto i powiat dorzuciły raptem 200 tys na dokończenie ścieżki nie oznacza ze ma prawo decydować co i gdzie ma stać. Wystarczy ,ze gminna wywozi po was śmieci , które zostawiacie wszędzie po „miejskim plażowaniu”

  5. Jakim problemem byłoby utworzenie dwóch stacji rowerów w reńskiej wsi i na dębowej na obopólna korzyść zarówno dla mieszkańców jak i dla środowiska .Po drugie istnieją na dębowej stanowiska gastronomiczne gdzie ludzie Ci z Kędzierzyna zostawiają swoje pieniądze a tym bardziej podatek od tego gdzie trafia ????.Drodzy radni jesteście samolubni i tyle w podsumowaniu.Oby wam ktoś kiedyś nie zrobił na złość lub nie zgodził się na wspólną inwestycje samolubni!!!

    • Też tak myślę, że można by zaproponować utworzenie dwóch stacji rowerów miejskich: jednej np. przy plaży obok „stodoły”, drugiej zaś w centrum Reńskiej Wsi. W ten sposób skorzystają na tym wszyscy: mieszkańcy K-K, mieszkańcy Reńskiej Wsi oraz operator systemu rowerów miejskich.

Skomentuj