Władze miasta zapraszają na nowy skwer przed pływalnią. Fontanny włączone. WIDEO

24

Teren przed krytą pływalnią w Kędzierzynie-Koźlu to teraz jedno z najbardziej urokliwych miejsc w całym mieście.

Urząd miasta od 2016 roku realizuje projekt „Poprawa jakości środowiska miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu poprzez rozwój terenów zielonych”, na który zdobyto aż 4,2 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łącznie wartość inwestycji sięgnie blisko 5 mln zł. Do tej pory na nowo urządzono teren przed pawilonami handlowymi przy ulicy Krzywoustego na osiedlu Piastów, plac Rodła na Pogorzelcu oraz skwer przy stadionie w Koźlu, przeprowadzono rewitalizację parku w Blachowni, wybudowano ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Dunikowskiego i urządzono nowy skwer przed pływalnią.

W środę uruchomiono dwie fontanny będące główną atrakcją nowego skweru. Warto zajrzeć tu wieczorem, gdy w pełni podziwiać można iluminację. Relacja wideo:

24 KOMENTARZE

 1. „Teren przed krytą pływalnią w Kędzierzynie-Koźlu to teraz jedno z najbardziej urokliwych miejsc w całym mieście.” AAAaaa hahahahahahahahahaha hahahahahaha HAHAHAhahahahahaHAHAHAHAhhahaha hahahaHAHAHAHA hhahahahahahaHAHAHAhhahaha :D :D :D :D :D :D

  Litości!

 2. A co z pustymi skwerami przy ulicy Wojska polskiego? Miały być nasadzone nowe krzewy i drzewka. Wszędzie sypie się cegła i odpadają zmurszałe deski, chodzi o klomby przy pawilonach. Brud, śmieci i zapach uryny rozchodzi się po całej ulicy. Może ktoś z władz miasta na tle tego syfu zrobi sobie zdjęcie?!

 3. Ciekawe który z kolesiów pani prezydent na tym zarobił. Łatwo jest szastać nie swoimi pieniędzmi.
  Symbolem pani prezydent jest miasto ludzi umarłych i uciekinierów młodych ludzi za granicę, taki to miasto możliwości. OBŁUDA

 4. Byłem tam dzisiaj i jakoś nie widziałem, żeby ta „fontanna” była uruchomiona. Włączyli ją chyba tylko do zdjęcia.

 5. Fontanny. Super. A numerki co godzinę, wpuszczanie wszystkich na raz do szatni i robienie sztucznego tloku trwa od lat ’70. Ludzie, zmieńcie ten peereliwski system. Jeszcze dobrze, że szmatą nie dostanę.

 6. Panią Prezydent zapraszamy na ten „skwer” w lecie w czasie upałów. Ciekawe czy stojąc w pełnym słońcu na betonowej „patelni” będzie dalej miała taki dobry humor jak na zdjęciu. Wycinając istniejące drzewa oraz wydając ogromne pieniądze z kasy miasta, powinno się zaplanować coś bardziej funkcjonalnego, coś dla ludzi, a nie jedynie na coś, co niby ładnie wygląda. Dla mnie są to po prostu po raz kolejny roztrwonione pieniądze.

 7. A ja się pytam grzecznie – dlaczego tej fontanny nie potraktowano przemysłowym środkiem do trawienia stali szlachetnej (kwasoodpornej), tylko pozostawiono po mechanicznym czyszczeniu ślady. Do profesjonalnej firmy ta fontanna nie trafiła, że oddała w takim stanie.

 8. jeszcze jeden „kwiatek” w temacie upiększania naszego miasta. Zapraszam nasze władze na teren remontowanej własnie ul.Korfantego. Wyrwano z korzeniami metrowe zywopłoty, niskopienne iglaki i po zabetonowaniu całości powierzchni na bokach zasiano trawe, tzn. rozrzycono nasiona traw bo przeciez powierzchnię pod trawę nalezy zwałowac. Teraz wyrosną tylko placki nędznej trawy. Brawo dla decydujacych za super -projekt przebudowy ul.Korfantego.

 9. Coś jest nie tak z tą fontanną! Wokół niej rosną roślinki (wyglądają jak rozmaryn), które na pewno nie są bagiennymi, więc wkrótce zgniją rosnąc w tym „klombie”. Otóż jedna z fontann mocno rozlewa wodę, tworząc dosłownie bagno! Konstruktor/projektant/wykonawca czegoś nie przewidzieli lub coś zepsuli!

Skomentuj