Władze miasta z wizytą na osiedlu Piastów. Mieszkańcy pytają o zielone podwórka i remonty ulic

5

Członkowie Rady Osiedla Piastów-Powstańców Śląskich spotkali się z prezydent Sabiną Nowosielską i jej zastępcą Arturem Maruszczakiem. W murach Szkoły Podstawowej nr 19 poruszono wiele ważnych tematów dotyczących zarówno całego Kędzierzyna-Koźla, jak i tej części miasta. 

Począwszy od zagadnień takich jak tegoroczny Budżet Obywatelski, zagospodarowanie Pola Południowego, czy jakość powietrza w naszym mieście mieszkańcy mogli wyrazić swoje przemyślenia na temat zmian w Kędzierzynie-Koźlu. Jednak najwięcej uwagi poświęcono kwestiom najbliższym osiedlu. Zebrani pytali o możliwość stworzenia zielonych podwórek przy szkole podstawowej, na wzór tych, które powstały w Śródmieściu. Dyskutowano również o remontach osiedlowej infrastruktury, w tym ulic.

5 KOMENTARZE

  1. Ulice w Kędzierzynie są w opłakanym stanie.
    Były zniszczone już latem i jesienią zeszłego roku.A teraz to już nawet nie zasługują na miano dróg bo to dziury z resztkami asfaltu. I to nie są obrzeża tylko serce miasta,od Pogorzelca po Piasty.
    Być może to zasługa pracy zdalnej urzędasów,jak się siedzi ciągle w domu to trudno dojrzeć cokolwiek poza końcem własnego nosa.

      • Przyjechałam do K-K w 1975r Data połączenia obu miast Koźla z młodym miastem Kędzierzyn,dodano „wioski”jako dzielnice.Miasto tętniło życiem.Azoty,Blachownia etc.Żłobki,przedszkola.Nowe miasto kwitło!Teraz zostały wspomnienia…Żal patrzeć miasto umiera.Nie ma firm,nie ma zatrudnienia.Rodowitych K-K na palcach policzyć”obcokrajowców” multum.Strach się bać.Poddaję pod refleksje.

  2. Dziękuję za radę od bezrobotnego,wezmę do kieszeni narzędzia i materiały budowlane potrzebne mi w pracy i się trochę poruszam pieszo z Koźla do Kędzierzyna na przykład.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj