Władze miasta z wizytą na osiedlu Azoty. Na horyzoncie modernizacja sieci ciepłowniczej

3

Podczas spotkania mieszkańców osiedla Azoty z przedstawicielami urzędu miasta największą dyskusję wzbudziła sprawa modernizacji miejskiej sieci ciepłowniczej.

Mieszkańcy osiedla Azoty przybyli na spotkanie z prezydent miasta Sabiną Nowosielską, zastępcą prezydenta ds. gospodarki przestrzennej i inwestycyjno-remontowej Arturem Maruszczakiem oraz Arnoldem Scheitem z zarządu Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej.

Przybyli na spotkanie przedstawiciele władz miasta opowiadali o modernizacji miejskiej sieci ciepłowniczej. Inwestycja ma objąć całe osiedle. Jej start zaplanowany jest na przełom marca i kwietnia. Według analizy specjalistów, inwestycja ma zmniejszyć utratę ciepła oraz zabezpieczyć mieszkańców przed znaczącym wzrostem cen za ogrzewanie. Wraz z modernizacją miejskiej sieci ciepłowniczej rozpocznie się remont ulicy Ignacego Mościckiego. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami na czas realizacji obu inwestycji.

Aby poprawić bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza po zmroku, planowana jest modernizacja oświetlenia oraz montaż dwóch progów zwalniających przy ulicy Józefa Piłsudskiego oraz ulicy Władysława Grabskiego.

Prezydent miasta Sabina Nowosielska zapowiada również utworzenia zielonego skweru z oczkiem wodnym na terenie po byłym lodowisku. Inwestycja ma być realizowana z wykorzystaniem środków unijnych.

Mieszkańcy apelowali o patrole policji i straży miejskiej w pobliżu garaży. W godzinach porannych ma tam dochodzić do wywożenia odpadów i zaśmiecania terenu.

Funkcjonariusze policji opowiedzieli mieszkańcom o Krajowej Mapie Zagrożeń, w której każdy z obywateli może poinformować służby o zagrożeniach w okolicy. Z uwagi na liczne włamania do budynków mieszkalnych, policjanci apelowali o zachowanie czujności.

 

3 KOMENTARZE

Skomentuj