Władze miasta w Sławięcicach. Mieszkańcy licznie przybyli na spotkanie

0

Spotkania z mieszkańcami osiedli nadal trwają. We wtorek Sabina Nowosielska odwiedziła mieszkańców osiedla Sławięcice.

W spotkaniu uczestniczyli również zastępca prezydenta ds. gospodarki przestrzennej i inwestycyjno-remontowej Artur Maruszczak, zastępca prezydenta ds. oświatowych i społeczno-gospodarczych Wojciech Jagiełło, komendant straży miejskiej Aleksy Ptaszyński oraz przedstawiciele policji.

Podczas spotkań władze miasta poznają potrzeby społeczności. Wiedzą o tym mieszkańcy osiedla Sławięcice, którzy licznie przyszli na wczorajsze rozmowy. Spotkanie rozpoczęło się od omówienia tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy osiedla zgłosili trzy projekty. Przedstawiono również dokonane inwestycje, jak i plany na najbliższy rok.

Mieszkańcy głównie apelowali o doświetlenie ulic. Newralgicznymi miejscami są przejścia dla pieszych na ulicy Walerego Wróblewskiego oraz ulicy Adama Asnyka, gdzie po zmroku panuje ciemność. Problemem ma być również zły stan dróg dojazdowych do budynków mieszkalnych.

Staramy się na bieżąco oświetlać ulice. Większość naszych lamp została wymieniona. Rozmawiamy z przedstawicielami Tauronu, do których należy reszta lamp, aby zostały one wymienione na nowe – odpowiada Artur Maruszczak

Omówiony został również temat rozbudowy miejskiego monitoringu. Gmina sukcesywnie instaluje nowe kamery. Problemem jest brak instalacji sieci światłowodowej, która ma za zadanie przekazywanie obrazu z kamer do centrali.

Trzy lata temu rozpoczęliśmy projekt. W tym roku planujemy montaż dodatkowych 15 kamer na terenie miasta. Monitoring ma również objąć osiedle Sławięcice – relacjonuje prezydent miasta Sabina Nowosielska.

Władze miasta przypominają, że można ubiegać się o dotację do 5 tysięcy złotych na zakup nowoczesnych pieców, które mają zmniejszyć emisję szkodliwych pyłów. Koszt poprowadzenia instalacji miejskiego ogrzewania na osiedle jest obecnie za wysoki. Od pewnego czasu można również ubiegać się o dofinansowanie na przyłączenie gazu do działki.

Funkcjonariusze policji ostrzegają mieszkańców osiedla przed włamaniami. W ostatnim czasie policjanci otrzymują zgłoszenia o licznych włamaniach do domów. Pamiętajmy o zamykaniu nie tylko drzwi wejściowych, a także bram garażowych. Nie chwalmy się w mediach społecznościowych o dalszych wyjazdach – złodzieje wykorzystują te informacje, aby wiedzieć w którym momencie można dokonać grabieży.

Skomentuj