Władze miasta spotkały się z mieszkańcami osiedla Południe. Planty to ich oczko w głowie

1

– Planty to nasz największy skarb – zgodnie przyznali mieszkańcy osiedla Południe. Temat realizowanych w zabytkowym parku inwestycji zdominował dyskusję podczas spotkania z przedstawicielami władz miasta. Trwa kolejny etap rewitalizacji „zielonego serca” Koźla.

Za kilka miesięcy spacery wzdłuż wyremontowanych niespełna dwa lata temu alejek będą jeszcze przyjemniejsze, a sam park bardziej się zazieleni. Trwają intensywne nasadzenia na obszarze prawie 6 hektarów. Na plantach przybędzie około 145 tysięcy roślin. Latem powinny zakończyć się również prace związane z budową widowni przy muszli koncertowej.

W trakcie spotkania z prezydent Sabiną Nowosielską oraz jej zastępcą Arturem Maruszczakiem członkowie rady osiedla Południe przedstawili również listę spraw, które ich zdaniem wymagają uwagi. Zapowiedziano również kolejną edycję Budżetu Obywatelskiego.

1 KOMENTARZ

  1. Tu chyba nieco KK24 przesadziła i cytaty z powyższego artykułu: […. Planty to nasz największy skarb – zgodnie przyznali mieszkańcy osiedla Południe. Temat realizowanych w zabytkowym parku inwestycji zdominował dyskusję podczas spotkania z przedstawicielami władz miasta. Trwa kolejny etap rewitalizacji „zielonego serca” Koźla. Za kilka miesięcy spacery wzdłuż wyremontowanych niespełna dwa lata temu alejek będą jeszcze przyjemniejsze, a sam park bardziej się zazieleni. Trwają intensywne nasadzenia na obszarze prawie 6 hektarów. Na plantach przybędzie około 145 tysięcy roślin. Latem powinny zakończyć się również prace związane z budową widowni przy muszli koncertowej. …] Po pierwsze to były liczne zgłoszenia że wbudowano pierwotnie za mało ławek. Po drugi gdzie są te ekipy które mają dokonać nasadzeń i same sadzonki ? A po trzecie jedni wyjcy latem do nocy grają na wyspie a teraz ta muszla koncertowa nie przepraszam toaletowa… Tak bo niedawno parę dni temu tam jeszcze młodzi gniewni się nieźle bawili. Oczywiście policji chociaż niedaleko nie było a o straży miejskiej już nie wspomnę. Już tylko sobie wyobrażam kto tam wystąpi. Znakomity zespół cyganów z Targowej „Butciawe”. Obok jest ohydny plac zabaw rzekomo monitorowany… Może cas coś z tym zrobić.

Skomentuj