Władze miasta odwiedzą wszystkie kędzierzyńsko-kozielskie osiedla. Terminy spotkań z mieszkańcami

9

Jak co roku mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla spotkają się z prezydent Sabiną Nowosielską. Rusza tradycyjny cykl zebrań podczas których władze gminy odwiedzą wszystkie 16 osiedli. Mają one charakter otwarty i każdy uczestnik może poruszyć interesujące go tematy. Będzie to również okazja do rozmowy o inwestycjach czy budżecie obywatelskim.

Wszystkie spotkania rozpoczną się o stałej porze – o godzinie 17:00. Do 10 lutego zaplanowano 6 zebrań. Pozostałe odbędą się po zakończeniu ferii zimowych, a dokładny harmonogram zostanie podany z wyprzedzeniem.

Tegoroczny cykl rozpoczyna Pogorzelec. Spotkanie zaplanowano 28 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5. Kolejno z prezydent miasta spotkają się mieszkańcy osiedli: Piastów (30.01 – Klub Osiedlowy „Kajtek”), Sławięcice (04.02 – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 16), Azoty, (05.02 – Mieszkania chronione) Kuźniczka (06.02 – siedziba Rady Osiedla) i Kłodnica (10.02 – siedziba Rady Osiedla).

9 KOMENTARZE

  1. Trzeba będzie zapytać tej królewny ile jeszcze czasu mają zamiar wyrzynać drzewa na osiadlu Piastów praktycznie pod każdym blokiem i nie tylko. Bo już któryś rok z kolei trwa to szaleństwo. Chyba z tego osiedla pustynię betonowo-piaszczystą chcą zrobić. Póżniej człowiek się dziwi że ma piach i sadzę na oknach praktycznie z dnia na dzień.

  2. Znowu będą rozdawać kartki i jakie pytania można zadawac? Śmiech na sali, udawanie że sie coś robi dla mieszkańców…

  3. Kolejna sprawa to sprzątanie po swoich pupilach i pomysły jak edukować gawiedź w tej kwestii. Proponuję postawić przynajmiej 2 metrowe bilbordy zamiast mikrych tabliczek, na które nikt nie zwraca uwagi. Albo ponaklejać kartki na klatkach, odnośnie sprzątania, to może włączą myślenie. Towarzystwo już się tak rozbestwiło, że niedojrze nie sprzątają odchodów po swoich psach, to coraz częściej chodzą i walą na chdniki jakby to była normalność. A jak się takiemu zwróci uwagę to oburzony jeszcze. To tak jakby w domu siadał na tronie i nie spłukiwał tego. Człowiek już z przyzwyczajenia idzie i patrzy pod nogi zamiast przed siebie, bo dobrze nie wyjdzie z klatki a już stolec na stolcu.

    • Zgadzam się, ale proponuje edukować społeczeństwo by nie śmieciło w lesie, bo to co sie w lasach dzieje to masakra, wszedzie butelki, puszki, papierki, jakby do śmietnika ciężko było wyrzucić… tak ciężko?

  4. Władze miasta haha! To my, mieszkańcy, jesteśmy władzą, wy tylko rezydujecie w ratuszu z naszego nadania. A to z czyjego nadania tam jesteście… cóż KK to intelektualny zaścianek, szkoda strzępić…

      • Nie błysnął tylko ma racje, oni maja wykonywać to o co prosimy, to my ich wybralismy i my ich oplacamy, więc trzeba ich sprawdzać i wymagać. Ludzie o tym zapomnieli, ze oni sa dla nas a nie my dla nich… i pamietaja o nas tylko przy wyborach, potem zapomnienie…

  5. Jestem bardzo ciekawy czy w tym roku dokończą remonty chodników na Kłodnickiej i położą nowy dywan ścierały asfaltu bo obecny woła o pomstę do nieba w centrum k-kozla i nie pomoże budżet obywatelski.

Skomentuj