Wkrótce ruszy przebudowa dojazdówki do Azotów. Remont ma zakończyć się przed świętami

0

Powiatowy Zarząd Dróg w Kędzierzynie-Koźlu rozstrzygnął drugi przetarg na przebudowę fragmentu ulicy Mostowej od zjazdu w drogę wojewódzką nr 408 do wiaduktów kolejowych. Prace rozpoczną się na dniach.

O planach wyremontowania niespełna półkilometrowego odcinka drogi władze powiatu informowały już na początku roku. Przetarg na zadanie ogłoszono jednak dopiero we wrześniu. W pierwszym postępowaniu oferty złożyły dwie firmy, ale obie opiewały na kwoty przewyższające środki zarezerwowane na zadanie.

W drugim postępowaniu wybrano ofertę firmy Technical Solutions z Kędzierzyna-Koźla, która prace wyceniła na niespełna 233 tysiące złotych.

– W tym tygodniu planujemy podpisać umowę z wykonawcą, który będzie miał 30 dni na wykonanie prac. Liczymy na to, że warunki pogodowe będą sprzyjające i jeszcze przed świętami droga będzie gotowa – mówi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu Arkadiusz Kryś.

W ramach zaplanowanych prac wymieniona zostanie mocno zniszczona nawierzchnia drogi. Po prawej stronie drogi patrząc od strony ulicy Gliwickiej powstanie asfaltowa ścieżka rowerowa, która będzie oddzielona od jezdni pasem zieleni. Tak jak w przypadku poprzednich prac na ulicy Mostowej, zarządca drogi otrzymał wsparcie finansowe od Grupy Azoty ZAK.

 

Skomentuj