Wiosna w Kędzierzynie-Koźlu. Ugrupowanie Roberta Biedronia tworzy u nas struktury

38
Artur Widłak.

Mimo że powstała zaledwie kilka tygodni temu, według niektórych sondaży jest trzecią siłą polityczną w kraju. Partia Wiosna Roberta Biedronia będzie tworzyć struktury również w Kędzierzynie-Koźlu. Jej zwolennicy już regularnie się spotykają.

Były prezydent Słupska zapowiadał stworzenie nowej siły politycznej pod swoim przywództwem od kilku miesięcy. Na początku lutego podczas konwentu założycielskiego ogłoszono, że będzie się nazywać Wiosna i zrzeszać wyborców o lewico-liberalnych poglądach. Wśród jej postulatów znaleźć można m.in. zwiększanie pensji minimalnej i emerytur, likwidację ZUS, gwarancję dostępu do lekarza w ciągu 30 dni, ale też legalizację małżeństw homoseksualnych oraz znaczące złagodzenie zakazu aborcji. Najwyraźniej postulaty trafiły na podatny grunt. Według części sondaży Wiosna może być trzecią siłą w Sejmie, wyprzedzając inne partie sytuujące się po lewej stronie sceny politycznej.

W Kędzierzynie-Koźlu na razie nieformalnym emisariuszem Roberta Biedronia jest Artur Widłak, były starosta kędzierzyńsko-kozielski, w ostatnich wyborach samorządowych, będąc członkiem Nowoczesnej, reprezentował KWW SLD Lewica Razem.

– Powoli organizujemy nasze struktury w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Proces jest odgórny, a więc w pierwszej kolejności zawiązały się struktury krajowe, następnie regionalne, teraz czas na lokalne. Spotykamy się w gronie sympatyków, natomiast formalnie organizacja nie została jeszcze powołana – wyjaśnia Artur Widłak. – Widzimy bardzo duże zainteresowanie Wiosną. Właściwie codziennie przybywają nam nowi sympatycy. To potwierdzenie, że na polskiej scenie politycznej potrzebna jest nowa siła, świeżość, która naruszy skostniały układ partyjny – dodaje.

Pierwszym sprawdzianem dla Wiosny będą zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego, następnie do sejmu i senatu. Partia zapowiedziała, że wystąpi w nich samodzielnie.

38 KOMENTARZE

 1. Arturze, przypomnij mi w jakiej partii Cię jeszcze nie było? Bo tyle tego zaliczyłeś, że się pogubiłem. A tak poza tym, nie jest Ci zwyczajnie wstyd?

  • w Mniejszości Niemieckiej nie był, tego jestem pewien

   a do ratlerka Hoojstlerka kilku gejów poznałem, fajne z nich chłopaki, dziewczyny

 2. Za moich czasów gejostwo było chorobą i wstydem.. A teraz widzę że jest s, eroko promowane.. No nieźle… Rychu lepszy rychu ma teraz pole do popisu..

  • @HUSTELR80 Homoseksualizm nigdy nie był chorobą. Jeżeli komuś brak argumentów na pogląd, z którym się nie zgadza powinien sobie najlepiej odpuścić. Co masz na myśli promowanie? Myślisz, że homoseksualizm to jakaś ideologia, partia polityczna, religia, kościół czy nawet subkultura? Orientacji seksualnej się nie wybiera. Oczywiście, mogą mieć na to wpływ różne czynniki, ale to nie jest kwestia tego, że się nasłuchasz reklam. Od samego chcenia gejem nie zostaniesz, podobnie jak hetero. Sporo było w historii przykładów osób walczących z homoseksualizmem, które to okazywały się być w istocie homoseksualistami. Do tego poglądy nie mają nic wspólnego. Jeśliby naukę podporządkowywać ideologii, to wiele nurtów prawicowych należałoby zrównać z ziemią za choćby bzdury o kreacjonizmie. Promowane jest wsparcie dla osób LGBT, bo w Polsce mają mocno przekichane – i to tylko dlatego, bo ich orientacja nie zgadza się z czyimiś poglądami. To jest chore. Tak jak bzdurne poniżanie czarnoskórych czy prześladowanie wyznawców jakichkolwiek religii…

   • Bzdury gadasz, poczytaj dlatego w ogóle został wykreślony, homoseksualizm to nie jest normalne zachowanie i nie trzeba być naukowcem żeby to wiedzieć. Lobby wygrało w 1974r, i wykreślili po głosowaniu !!!. Nie wmawiajcie ludziom że to jest normalnego, więcej w tym zboczenia niż miłości. Większość pedofili to homoseksualiści, a granica między pedofilią a homoseksualizmem jest bardzo cienka.

    • @misiek Rozumiem, że wystarczy sam pogląd by wiedzieć czy homoseksualizm jest chorobą czy nie? Takie myślenie to takie typwe myślenie na chłopski rozum – a na chłopski rozum to Ziemia jest płaska. Tyle w temacie. Umniejszanie moim słowom i obrażanie mnie tylko dlatego, że mam inne zdanie w tym temacie niż Ty nie świadczy o Tobie zbyt dobrze. Właściwie nie wiem dlaczego homoseksualizm należy traktować jako chorobę tudzież zboczenie, poza tym, że Ty sam tak uważasz i jest to zgodne z Twoimi poglądami. Nie podajesz żadnych danych i rzucasz jakimiś pustymi statystykami. Proszę Cię bardzo, nie stosuj tego typu manipulacji. Powtarzając w kółko, że homoseksualizm jest zboczeniem nie zmienisz faktów, nawet jak będziesz to krzyczał. Czy jakoś tracisz na tym, że dwoje osób tej samej płci się kocha? Przeszkadza Ci to? Ludziom różnych płci też wchodzisz do łóżka? Układasz im życie pod swoje dyktando? O to chodzi? Wystarczy, że już kościół katolicki wchodzi wszystkim do łóżek. Problemami naszego społeczeństwa jeśli chodzi o sprawy seksualności jest pedofilia, m.in. wśród księży (z którą nie da się walczyć, bo kościół to ogromna elita), wykorzystywanie kobiet w tym seksizm, bardzo niska świadomość wśród młodych ludzi na temat seksualności, biologii, płci itd. oraz bardzo słaba dostępność do środków antykoncepcyjnych.

   • Był dopóki, homo lobby nie zrobiło z tego kościoła dla swojego zboczenia! Dziś w taki sam sposób przepycha się pedofilie! A teraz pokaż pod jakim względem LGBT ma u nas przerabianie?! Rozumiem gdyby panowała i nas taka tolerancja jak w krajach muzułmańskich! I chciała bym poznać tych z historii walczących z homosiami samych będącymi homosiami 🤔

    • Jakie zaś homo lobby? Co Ty wygadujesz? Gdzie się przepycha pedofilię? Jak się niby przepycha? Masz na myśli tę kościelną? Bo ta jest istotnie silna. Z nią wiele osób próbuje walczyć, ale beskutecznie. Popadanie w skrajności i system zero-jedynkowego odbioru Świata jest bardzo szkodliwy. Idąc Twoim tokiem rozumowania, PRL był idealnym rajem, bo przecież w komunistycznej Koreii ludzie mieli, nadal zresztą mają, gorzej. Jeżeli osoby homoseksualne nie mogą liczyć na elementarny szacunek jaki należy się każdemu człowiekowi, co dowodzi m.in. Twój wpis, to jak mają nie mieć przerąbane? Chciałabyś tak o sobie słyszeć cały czas złe słowa? Nie wiem kim jesteś, ale załóżmy, że byłyby to permanentne wyzwiska odnośnie Twojego imienia czy pochodzenia. Ani na jedno ani na drugie nie masz wpływu, tak samo jak i na orientację. Wyzywasz gejów od homosiów, ale to już świadczy, że zwyczajnie brak ci dobrych manier i kultury osobistej. Można się z kimś nie zgadzać, nie lubić, ale należy to robić z szacunkiem. Pleciesz coś o kościele LGBT, ale chyba nawet sama nie wiesz skąd to bierzesz. Nie ma czegoś takiego jak kościół LGBT. Jeżeli sobie założysz to będzie, ale widocznie nikt do tej pory nie potrzebował czegoś podobnego zakładać więc nie ma.

 3. Panie Widlak jeszcze pan nie byl w pis i w jeszcze nie stworzonej nowej parti
  niech Pan pomysli o spokojnej starosci a nie o polityce

 4. No i się zaczeło. A w Norwegi zlapano Polaka który cały tydzień mazał budynki kalem.W momencie ujęcia miał przy sobie plecak pełen kału…. nieżle co?.Jak widać w narodzie wybranym są wybitne jednostki.

  • @HUSTLER80 „Zawsze były choroba i dewiacja i zdania nie zmienię”. Samopotwierdzenie i zacietrzewienie się na własnej ideii – i nieważne, że dookoła są liczne rzetelne kontrargumenty…bo przecież „ja i tak wiem lepiej”. Z logiką, metodoogią i merytoryczną analizą nie ma to nic wspólnego. Równie zawsze Ziemia była płaska, kobiety miały mniejsze mózgi, a to wszystko wokół nas to efekt kreacjonizmu. Zwolennicy tych wydumanych teorii równie zaciekle bronią swojego zdania, również zaciekle obrażają rozmówców gdy im samym brakuje już sensownych argumentów, no ale przecież „walczyć trzeba nadal o prawdę”. Z takimi osobami nie da się niestety dyskutować, bo jakichkolwiek argumentów i słów by się nie użyło, one i tak „swoje wiedzą” i to mimo, że często ich wiedza na dany temat jest przeraźliwie mała.

 5. Co do QW to żal mi ciebie… Chyba skopiowałes ten Text z gówno wyborczej, a co do Pani Aliny to wolę być dewiantem umysłowym niż gejem… Ale chyba nie dorasta mi pani poglądami i opiniami do pięt mimo iż pracuje pani w lokalnej gazecie w jakimś zad… Zwanym kentaki, w przeciwieństwie do ciebie Alino mieszkam większą część twojego życia na zachodzie i widzę do czego prowadzą te LGBT tecze i promyczki, najpierw trzeba widzieć na własne oczy mieszkajac w zachodniej części świata i zobaczyć na czym to polega i jak to wygląda, więc wasze poglądy i opinie są oparte o książki i własne poglądy które go….. Msha się do rzeczywistości… Dlatego sr…. Na gej…. Bez odbioru lewactwo

  • hujstler, hujstler – odbiór.
   Ja też mieszkam większą część życia na zachodzie. Więc jest nas na tym zachodzie dwóch. Ja jednak nie gapię się na gejów jak i na innych ludzi, którzy sobie żyją obok. Jeśli interesujesz się życiem sąsiadów to bardziej na kapusia się nadajesz. Napisz gdzie dokładnie mieszkasz, to postaram się ostrzec ludzi w około.

  • @HUSTLER80 Masz okropnie niski poziom argumentacji. Właściwie nie wiadomo co Ci się nie podoba, bo emocjonalne dywagacje przeplatasz bluzgami, nie popierasz to niczym szczególnym i krytykujesz osoby, które się nie zgadzają z Twoim światopoglądem tylko dlatego, że myślą inaczej. Zamiast fałszywego współczucia okaż trochę szacunku do rozmówcy, poczytaj trochę, sięgnij do źródeł. Jakość Twojej wypowiedzi dobitnie streszcza się w sposobie w jaki używasz określenia „lewactwo” – widać, że nasłuchałeś się tego od osób, środowisk i źródeł, które nie mają żadnego pojęcia czym lewactwo jest. Uprzedzając ewentuualne dywagacje, ze skrajną lewicą, czyli lewactwem właśnie, nie mam nic wspólnego. Chociaż Ty to na pewno wiesz lepiej co i jak myślę oraz robię, patrząc na Twoje podejście do Świata. Nie zarzucaj innym, że ich poglądy nie dorastają do Twoich (zresztą, co to w ogóle ma niby znaczyć?) w sytuacji, gdy innych ludzi ot tak wulgarnie obrażasz. Przepraszam bardzo, to nie jest piaskownica, trochę rozumu użyj. Co do samych osób homoseksualnych, znam takie i zapewniam Cię, że nie wchodzą nikomu w drogę. Oczywiście jak ktoś chce żeby mu gej wchodził w drogę to będzie, tak sam jak drzewko, znak drogowy, przystanek czy szyba wystawiennicza…Tak tak, problem dość częsty. Szczególnie wśród prawdziwych Polaków, co to tak walecznie bronią zepsucia.

   • Wolę już „okropnie niski poziom argumentacji” HUSTLERA80,jak je określasz, od Twoich zagmatwanych, poplątanych, pseudo filozoficznych wywodów.
    Gdy skończysz jakiś wpisik na forum, radzę go przyczytać, celem zapoznania się co wymęczyłeś.

 6. a ja się zapytam kto za to zapłaci? nasze dzieci albo dzieci urodzone z małżeństw homoseksualnych? a może dzieci abortowane- zabijane. Niestety program jest idiotyczny i się wyklucza. Chcecie rozdawać nie swoją klasę jednocześnie oferujecie degręgolade przyszłych pokoleń..

 7. Niejaki hustler80 twierdzi ze mieszka za granicą, pwenie dlatego codziennie pisze ze wie doskonale jak wyglada i co zmienić w naszym mieśćie. Więcej takich doradców…… nietrzeba zostań tam gdzie jestes,

 8. https://queer.pl/news/192382/wandalizm-w-kedzierzynie-kozlu
  Wtorek, 24.05.2011 14:27
  QUEER.pl
  Portal ludzi LGBT
  od 1996 roku

  Wandalizm w Kędzierzynie-Koźlu
  „Informacja o pojawieniu się kampanii w Kędzierzynie-Koźlu wywołała kilka tygodni temu prawdziwą burzę – lokalna gazeta grzmiała o „wieszaniu zdjęć gejów na słupach” i straszyła mieszkańców promocją homoseksualności. Negatywnie nastawiony do akcji był także wiceprezydent miasta, Artur Widłak.”
  Co Pan na to Panie Arturze ?

 9. @dodo Może właśnie w tym problem, że w przeciwieństwie do niektórych ja swoje komentarze czytam i zastanawiam się co piszę. A to, że nie piszę w taki dosadny i krzykliwy sposób jak choćby HUSTLER80…cóż. Czasami pewne rzeczy potrzeba wyrazić szerzej i dogłębniej. Nie mój problem, że czytanie rozbudowanych zdań sprawia Ci jakiś kłopot. Zamiast w osobisty i mało wyszukany sposób mnie atakować, lepiej odnieś się do sedna dyskusji. Nie zwykłem obrażać się za wpisy od kompletnie anonimowych osób. Ani mnie to bawi, ani dotyka, ani też nie daje pozytywnego obrazu Ciebie samego.

 10. Dajcie sobie spokój z tym QW. Szkoda czytać jego wypowiedzi. A tym bardziej na nie odpowiadać. To jakiś samonakręcający się dewiant pseudointelektu. Na każdą odpowiedź się toto obrazi, na wszystkim toto udaje że się zna.Łacznie z amerykańskimi ciężarówkami, babskim combrze, zabawami w remizie itp włącznie.
  Ostatnio też błysnął wiedzą i rozeznaniem w polityce.
  A prawie każdy jego wpis zaprzecza poprzedniemu.Najkorzystniej będzie nie czytać wpisów sygnowanych literkami QW.

Skomentuj