Wiosną drogowcy pogłębią przejazd pod wiaduktem kolejowym w Rogach

2

Radni powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na dzisiejszej sesji podjęli decyzję o dofinansowaniu modernizacji wiaduktu kolejowego na ulicy Głównej. Roboty rozpoczną się w najbliższych tygodniach, a ich efektem będzie pogłębienie przejazdu.

Obecnie pod wiaduktem mogą przejechać samochody o wysokości mniejszej niż 380 centymetrów. Przebudowa ma skutkować zwiększeniem dopuszczalnej wysokości do 410 centymetrów. Dzięki temu tranzyt do mieszczącej się na terenie Rogów otaczarni oraz stoczni w większej mierze będzie mógł być realizowany ulicą Główną, co odciąży mieszkańców domów leżących w głębi osiedla.

Planowo inwestycja miała zostać zrealizowana już jesienią ubiegłego roku, ale wskutek przeciągających się uzgodnień z koleją prace opóźniły się o kilka miesięcy. Jeszcze pod koniec grudnia Powiatowy Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na zadanie, ale okazało się, że zwycięska oferta złożona przez firmę Transkom z Jaryszowa opiewa na kwotę wyższą o ponad 100 tysięcy złotych od środków zarezerwowanych na ten cel w budżecie starostwa.

Podczas dzisiejszej sesji radni zadecydowali o dofinansowaniu zadania do wysokości 369 tysięcy złotych, co otwiera drogę do realizacji inwestycji.

– Po podpisaniu umowy z wykonawcą będzie on miał 45 dni na zrealizowanie zadania. W najbliższym czasie możemy spodziewać się rozpoczęcia prac drogowych – mówi wicestarosta powiatu Józef Gisman.

Zgodnie z umową prace budowlane mają potrwać nie dłużej niż 45 dni.

2 KOMENTARZE

Skomentuj