Wiosną dokończenie remontu ulicy Piotra Skargi. Powiat pozyskał dofinansowanie z rządowego programu

4

Osiedle Pogorzelec w najbliższym czasie czeka ważna inwestycja drogowa. Już w marcu ogłoszony ma zostać przetarg na przebudowę ulicy Piotra Skargi.

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu będzie poszukiwać wykonawcy do kolejnej inwestycji drogowej. Tym razem chodzi o znajdującą się na osiedlu Pogorzelec ulicę Piotra Skargi. Remont jest wynikiem uzyskania przez starostwo dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 650 tysięcy złotych.

– Otrzymaliśmy blisko 650 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jako samorząd powiatowy w marcu planujemy ogłosić przetarg na remont pozostałego fragmentu ulicy Piotra Skargi. W ubiegłym roku zrealizowaliśmy modernizację dwóch odcinków – przy ulicy Gliwickiej oraz Józefa Bema, gdzie powstały bezpieczne przejścia dla pieszych – mówi starosta powiatu Paweł Masełko.

Otrzymujemy również od czytelników zapytania, dotyczące realizacji cząstkowego remontu przedmiotowego odcinka drogi. Niejeden kierowca jest tu zmuszony do jazdy slalomem. Sposób prowadzenia pojazdu nie musi jednak wskazywać na jazdę na podwójnym gazie. Największe ubytki w jezdni pojawiły się pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Janusza Korczaka i ulicą Juliusza Słowackiego. Wpadnięcie w wyrwę może zakończyć się przecięciem opony, skrzywieniem felgi, a nawet uszkodzeniem zawieszenia.

– Jeżdżę tymi drogami i wiem, jaki jest stan tych dróg. Z uwagi na remont ulicy Gliwickiej, na ulicy Piotra Skargi jest mniejszy ruch, przez co nie planujemy remontu cząstkowego. Gdyby ten ruch się zwiększył, zdecydowanie musielibyśmy te prace przyspieszyć. Poczekamy na wynik przetargu. Jeżeli inwestycja będzie w naszym zasięgu, bezcelowo byłoby teraz cząstkowo remontować. Możemy te środki wydać na inne drogi, które również wymagają pilnego podjęcia działań – dodaje Paweł Masełko.

4 KOMENTARZE

  1. Nie musicie daleko szukać!!!paprokow macie za rogiem na gliwickiej.dajcie im to zlecenie a napewno sparaliżują ruch na osiedlu do końca roku.Takiej szybkiej firmy nie było w mieście niemożliwości od lat.Katastofa.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj