Wiosenny lifting Dębowej. Na plażach będzie więcej piasku, toalety i przebieralnie zostaną odświeżone

6

Na plażach w Dębowej trwają przygotowania do tegorocznego sezonu kąpielowego. Do dyspozycji mieszkańców będą dwa kąpieliska strzeżone oraz jedna komercyjna plaża.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu w sezonie letnim otwarte ma być kąpielisko w Azotach, jednak plaże w Dębowej jak co roku powinny cieszyć się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Gmina Reńska Wieś z roku na rok inwestuje w akwen. W poprzednich latach powstała ścieżka rowerowa dookoła jeziora, w tym roku na celownik wzięto plaże.

– Przygotowujemy się do sezonu na Dębowej. Przemalujemy przebieralnie, poprawimy warunki w toaletach, planujemy też dołożyć piasku na nasze plaże. W tym roku jako gmina otworzymy dwa kąpieliska, komercyjne miejsce do kąpieli ruszy też przy ośrodku Makadam – opowiada wójt Reńskiej Wsi Tomasz Kandziora.

Jak co roku, ratownicy będą strzegli bezpieczeństwa na kąpielisku „Centralnym” oraz „Stodole”. Nowością jest utworzone pod koniec ubiegłego lata ogólnodostępne miejsce do grillowania (więcej).

6 KOMENTARZE

  1. To wszystko zbyt mało. Brakuje gastronomii, lepszych wejść do wody, normalnego sprzętu do wypożyczenia, parkingu bez zerwanego zawieszenia. Zbyt dużo za to jest wędkarzy i zanęty w wodzie.

  2. Jestem za, tylko niech wyciagna ta gnijaca lodz, odnowia i wystawia jako „EKSPONAT” miejsca jest duzo wedkarze lubia szuwary powinno byc bez problemu. To czekamy!!

  3. Ja bym pseudoekologów przegonił! Przed powodzią była tam pierwsza klasa czystości wody! Po latach przez pokłady żwirowe woda by się oczyściła ale jezioro w niekontrolowany sposób zarasta, zamula i zaczyna cuchnąć. No ale przecież kaczuszki…

Skomentuj