Wiosenne wietrzenie szafy u strażników miejskich. Funkcjonariusze otrzymali nowe mundury

4

Nowe mundury dla Straży Miejskiej z Kędzierzyna-Koźla. Pełne komplety otrzymali wszyscy funkcjonariusze pracujący w terenie. Poprzednie uniformy były mocno wyeksploatowane i odbiegały od standardów zapisanych w odpowiednim rozporządzeniu.

W efekcie jasnobłękitne koszule zostały zastąpione ciemnogranatowymi. Dodatkowo pojawiło się na nich więcej emblematów nawiązujących do nazwy formacji. Nowe kurtki oraz spodnie są bardziej przystosowane do realiów służby. Zmieniony został krój umundurowania, ale pojawiło się również wiele przydatnych kieszeni i schowków.

– Straż miejska, pracując w terenie, jest wizytówką miasta. Uważam, że funkcjonariusze powinni wyglądać godnie w codziennej służbie, gdzie reprezentują Kędzierzyn-Koźle – podkreśla komendant Aleksy Ptaszyński.

 

4 KOMENTARZE

  1. Teraz straznicy miejscy beda bardziej widoczni. Wiecej emblematow miasta! To dobrze- trudniej bedzie zalatwiac prywaty, chowac sie w parku, lub nie daj boze w domach prywatnych w czasie pracy. Widac um ma pieniadz. Czy na lepsze wynagrodzenoe w sm tez?

  2. Widać że prezydent miasta woli wydawać pieniądze na nierobów ze Straży Miejskiej, a może tak te pieniądze przekazać biednym mieszkańcom np. na posiłki. No ale pani prezydent musi mieć przy du pasów dla swojej ochrony

Skomentuj