„Wintertour” na ekranie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w kinie Chemik

0

Kino Chemik zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W poniedziałek o godzinie 19 na dużym ekranie będzie można zobaczyć film „Wintertour”.

Dyskusyjny Klub Filmowy to cykliczna propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Seanse odbywają się w każdy poniedziałek w kinie Chemik oraz w ostatni czwartek każdego miesiąca w kozielskim kinie Twierdza. DKF to starannie wyselekcjonowane filmy, którym towarzyszy niecodzienna atmosfera.

Opis filmu:

Od 20 lat każdej zimy buddyjski Lama Ole Nydahl przemierza Rosję od Władywostoku do Moskwy pokonując 9500 km koleją transsyberyjską. Za każdym razem odwiedza kilkanaście spośród 50 ośrodków Diamentowej Drogi w Rosji oraz daje publiczne wykłady w większych miastach na trasie. Podróż jest dla niego okazją do spotkania z uczniami z oddalonych miejsc i udzielania nauk nawet w czasie krótkich postojów pociągu w środku nocy. Resztę czasu spośród 19 godzinnego dnia pracy poświęca korespondencji z ośrodkami i uczniami z całego świata, pracy nad książkami, rozmowom indywidualnym.

Film Wintertour jest to dokument poświęcony historii rozwoju buddyzmu Diamentowej Drogi na Zachodzie.

W 1972 r. XVI Gjalwa Karmapa , głowa linii Kagju, oficjalnie poprosił Lamę Ole Nydahla i jego żonę Hannę , aby reprezentowała jego działalność w całym zachodnim świecie. Do tej pory powstało 640 ośrodków, w których tysiące ludzi praktykuje buddyzm, do niedawna znany tylko wśród Himalajów. Film przedstawi początki i aktualną sytuację buddyzmu Diamentowej Drogi na Zachodzie. Dokument będzie składał się głównie z materiałów archiwalnych i będzie oparty na wywiadach z Lamą Ole, w których opisuje początki i obecną sytuację buddyzmu.

Skomentuj