Wiły wianki i rzucały je do falującej wody – kozielskie rady organizowały Noc Świętojańską nad Odrą

8

Wczoraj na wyspie wszystkie kozielskie rady osiedli wspólnie zorganizowały Noc Świętojańską. Impreza ta weszła już na stałe do kalendarza miejskich wydarzeń i odbywa się zawsze w pierwszy dzień astronomicznego lata. W ramach obchodów wszyscy chętni mogli upleść wianki, które następnie były puszczane na Odrze.

Wydarzenie otworzył przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski wraz ze starostą powiatu Pawłem Masełko, a później do gości dołączyła także prezydent Sabina Nowosielska.

Rady Osiedli zapewniły gastronomię – darmowe ciasto, wodę i kiełbasy z grilla oraz liczne występy przygotowane m.in przez dzieci z Przedszkola Nr 13, DDP „Magnolia”, zespołów  Spin, Walczaki oraz BIG Band ze Szkoły Muzycznej Nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu.

8 KOMENTARZE

 1. To my Słowianie. Super!
  Piękne, słowiańskie święto bez czarnej zarazy, aż miło popatrzeć.
  Tym razem siostrzyczki nie przyprowadziły pacjentów. Wiadomo, pogaństwo.
  Tak trzymać, wracajmy do korzeni.

 2. Pogańskie święto miłości i płodności.
  Tak! my PiS i zebrani wokół nas hierarchowie popieramy takie zabawy. Wszystkie zabawy prowadzące do zwiększenia liczby Polaków nas cieszą. Dajemy przecież potężne 500+ na każde narodzone dziecko.

  Planujemy wkrótce rejestrować każde nienarodzone dziecko by wiedzieć jak mamy planować budżet. Zaczniemy od tego, że testy w drogeriach, marketach będą sprzedawane po okazaniu dowodu osobistego i rejestracji kupującej, kupującego. Musimy wiedzieć wcześniej, że narodzi się Polak by zarezerwować środki na jego narodziny. Następnie przydzielać rodzinie z certyfikatem ślubu środki by mógł osiągnąć dorosłość, wielu rodzin samodzielnie na to nie stać.

  Dobrze, że Polki nie protestują już z powodu zakazu aborcji. Oznacza to, że nasze działania Partii są słuszne i cieszą się już akceptacją większości społeczeństwa. Dobrze, że nie ma powszechnego dostępu do tabletek PO jak za ich rządów. Dobrze, że te czasy już nigdy nie wrócą. A teraz idźcie i rozmnażajcie się.

  Wczoraj, dziś i jutro ***** ***

  • Platpyćcu, czy jak się tam wabisz, ###### się dynią w ścianę to może ci się coś poprzestawia w tej kapuście, bo walisz takie kocopoły, że odór się niesie po forum.

Skomentuj