Wigilijny pościg w centrum Kędzierzyna-Koźla. Pijany kierowca próbował ucieć policjantom

1
Foto: archiwum

Funkcjonariusze z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali po pościgu 40-letniego kierowcę peugeota. W wigilijny wieczór mężczyzna nie zatrzymał się na sygnały dawane mu przez mundurowych i uciekał ulicą Kozielską.

W poniedziałek, 24 grudnia przed godziną 18:00 policjanci z Kędzierzyna-Koźla patrolując miasto zauważyli na ulicy Kozielskiej peugeota, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy.

Mimo wysyłanych sygnałów do zatrzymania, kierowca cały czas kontynuował jazdę, a nawet zaczął przyśpieszać. Gdy po chwili musiał zwolnić i zatrzymać się przed rondem, mundurowi uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Kierowcą peugeota okazał się 40-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Badanie stanu trzeźwości pokazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kierował samochodem pomimo tego, że ponad pół roku wcześniej zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami z powodów zdrowotnych. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

1 KOMENTARZ

Skomentuj