Wierni mogli zarazić się podczas nabożeństw. Sanepid apeluje do parafian z Koźla

8

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kędzierzynie-Koźlu wystosowała komunikat dotyczący możliwego zakażenia koronawirusem podczas dwóch mszy świętych odprawionych w kościele pw. św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej.

Potencjalne zagrożenie miało wystąpić podczas nabożeństw odprawianych o godzinie 8 i 10 w niedzielę, 18 października. Wierni, którzy w nich uczestniczyli są proszeni o obserwowanie swojego stanu zdrowia przez kolejnych 10 dni od nabożeństwa.

8 KOMENTARZE

  1. Wczoraj w powiecie 112, dzisiaj 100 zakażeń, ciekawe ile będzie po weekendowych biegach i spacerach, może Pani prezydent zamiast zachęcać do udziału zaapelowała by o pozostanie w domach, na manifestację będzie czas po pandemii.

  2. sanepid wydał ostrzeżenie w niedzielę? chciał bym w to wierzyć. 10 dni od nabożeństwa mija za 2 dni, informują ludzi żeby 8 dni wstecz się obserwowali? państwo teoretyczne czy państwo z kartonu? jak to było? obserwować się 10 dni od ostatniego dnia styczności? a może by tak napisać z kim? równie dobrze sanepid może wydawać ostrzeżenia dla osób które przejeżdżały o godzinie 15.41 przez rondo…..

  3. Mszy w radiu czy tv sporo, o różnych godzinach, a modlitwa dociera do nieba z dowolnego miejsca. Dzieci w domu się uczą, a ludzie lecą do kościoła. Bo taca będzie pusta?
    Czy przed następnymi mszami było porządne wietrzenie? Odkażanie? Wirus wyparował z kościoła po mszy?
    Nikt nie zwraca uwagi, ze ludzie siadają byle jak, nie zachowują wymaganych odległości.
    Dlaczego kościół nie wspiera ludzi, nie pomaga NA ODLEGŁOŚĆ przetrwać trudny czas?

  4. Bardzo dobrze niech wszyscy po 60 dziennie chodzą na jedną msze do jednego kościoła a efekt będzie murowany,wygra ZUS bo zostanie mu masę kasy na premie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj