Wieloletni dyrektor kozielskiego ogólniaka przechodzi na emeryturę. Pożegnanie na sesji

4

Podczas ostatnich obrad rady powiatu uroczyście pożegnano Ryszarda Więcka, wieloletniego dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu, który przechodzi na emeryturę.

Podziękowania w imieniu zarządu powiatu i radnych złożyli mu: starosta Małgorzata Tudaj, wicestarosta Józef Gisman oraz przewodnicząca Danuta Wróbel.

– Tu się wszystko zaczęło, w tej sali obrad, gdzie stawałem przed komisją – wspominał dyrektor. – Powiem trochę przewrotnie, że chyba będę szukał pracy, bo kiedy pracowałem miałem więcej czasu, teraz mam go mniej – śmiał się Ryszard Więcek, który życzył radnym dobrych decyzji i merytorycznej dalszej pracy.

Ryszard Więcek był nauczycielem dyplomowanym z 38-letnim stażem pracy pedagogicznej. W 2001 został dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu. W pracy zawodowej, oprócz zarządzania i kierowania szkołą, wykonywał zadania nauczyciela, prowadząc zajęcia m.in. z informatyki. Kierowana przez niego szkoła może poszczycić się szeregiem znaczących osiągnięć, ważniejsze to: wysokie miejsca na Opolszczyźnie w Rankingu „Perspektyw” w kategorii licea, począwszy od roku 2008 do 2017; międzynarodowa nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” dla nauczycielki szkoły, dr Marzanny Pogorzelskiej. Tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej; zajęcie 1 i 2 miejsca na świecie w międzynarodowym konkursie „Nieznani/cisi bohaterowie”, USA, Lowell Milken Center.

W liceum utworzono też klasę siatkarską pod patronatem ZAKSY – aktualnych Mistrzów Polski. Dyrektor Ryszard Więcek jest współzałożycielem Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego oraz inicjatorem założenia i prezesem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO. Swoją wiedzą i doświadczeniami dzieli się systematycznie od 1995 r., przygotowując publikacje dotyczące historii i tradycji I Liceum Ogólnokształcącego. Kolejne wydania „Zjazdu Absolwentów” zawierają bezcenne wspomnienia dawnych mieszkańców miasta Kędzierzyna, autochtonów i członków społeczności napływowych.

Źródło: starostwo powiatowe

4 KOMENTARZE

  1. Miło go wspominam. Choć informatyka w 1994 roku, kiedy zaczynałem naukę w I L.O., dopiero zaczęła się rozwijać. Zajęcia były infantylne, bo sprzęt i możliwości takie były. Miłego odpoczynku na emeryturze.

Skomentuj