Wielkie nasadzanie na kozielskich plantach. Do ziemi trafi ponad 145 tys. różnych roślin

7

Spacery po zabytkowym parku w Koźlu będą znacznie przyjemniejsze. Urokliwe alejki rozkwitną dodatkową zielenią, a uwagę przechodniów przykuje ponad 145 tysięcy nowych roślin. Przybędzie drzew, krzewów, bylin i roślin cebulowych. Jak ostatecznie zmienić planty, mogą również podpowiedzieć mieszkańcy.

W przyszłym roku istniejąca zieleń zostanie wzbogacona o wiele nowych gatunków rodzimych roślin, w tym także tych chronionych. Będą one sadzone w ramach projektu „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej Gminy Kędzierzyn-Koźle, Gminy Ujazd oraz Nadleśnictwa Kędzierzyn – ETAP II”, współfinansowanego ze środków europejskich.

Przed przystąpieniem do prac magistrat chce jednak skonsultować ich zakres. Swoimi uwagami i opiniami mogą się podzielić mieszkańcy. Opracowany projekt nasadzeń zostanie zaprezentowany podczas otwartego spotkania w sali kinowo-teatralnej Domu Kultury „Koźle” przy ul. Skarbowej 10. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek (01.10) o godzinie 14:00.

7 KOMENTARZE

  1. Jeśli tak będzie zrobione jak zapewnia U.M. to może będzie ładniej. Ale na razie,są dwie kwestie do zrealizowania, mianowicie: za mało ławek (po dwie i za rzadko-było ich więcej) bo trzeba pamiętać ,że alejkami przechadzają się także seniorzy i nie ma gdzie usiąść, dotyczy to całych plantów Kozielskich. Druga kwestia to częste hałasy z pobliskiej strzelnicy tym też powinni się urzędnicy z Magistratu zająć.

  2. Ten „mieszkaniecKoźla” to taki mieszaniec. Koźlanina – bo ławkach prawi, oraz Sławomira – strzelnicy, bo o strzelnicy wspomina. To jakiś mutant? Czy wspólne dziecko tych dwóch, wyżej wspomnianych?

    • Co ci się nie podoba ? My mieszkańcy Koźla też chcemy trochę spokoju od tej strzelnicy. Mamy też prawo pójść do parku i sobie siąść na ławce jak cywilizowany człowiek. Więc co w tym dziwnego, że poruszam problemy mieszkańców Starego Miasta ? Krytykujesz ,a sam nic ciekawego nie masz do powiedzenia. Pewnie wypaliłeś jakiś narkotyk/dopalacz i widzisz mutantów czy tam Sławomira z TVP. Idź lepiej na odwyk.

  3. Mam tylko cichą nadzieję że przed nasadzeniami będą już działały kamery żeby z planów upiększenia kozła nie wyszło upiększenie ogrodów i rogów.

Skomentuj