Wielkie malowidło na bloku przy jednej z głównych ulic. Piotr Piłka tworzy nowy mural

14

Na bloku przy ul. 11 Listopada, ścianie od strony ulicy Wojska Polskiego, tworzy się kolejny niezwykły mural. Dołączy on do coraz szerszego grona obrazów wielkopłaszczyznowych w Kędzierzynie-Koźlu. Niemal wszystkie prace łączy jedno – autor, którym jest nasz lokalny artysta Piotr Piłka. 

Zaledwie dwa miesiące temu pisaliśmy o nowym muralu przy ulicy Miłej, a już tworzy się kolejne dzieło, które możemy dostrzec z ulicy Wojska Polskiego. Niezwykła grafika w rożnych odcieniach koloru niebieskiego, już niebawem złamana żółtą barwą, wzbudza zainteresowanie i podziw przechodniów. Inicjatorami takiego sposoby zagospodarowania ściany byli mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy 11 Listopada.

Mieszkańcy wspólnoty wyszli z inicjatywą namalowania takiego muralu. My jak najbardziej wspieramy tego typu inicjatywy i jeśli uda się przekonać innych mieszkańców bloków, mogą powstać kolejne. Zamiast przemalowywać ścianę w standardowej formule, można wybrać nieco bardziej artystyczną opcję. Mam nadzieję, że mieszkańcom miasta spodoba się mural. Nie wszystko musi być jednakowe, ściana może być piękna i wprowadzać nieco życia w nasze otoczenie – mówi Zbigniew Dziemidowicz z Centrum Zarządzania Nieruchomościami i Wspólnotami Mieszkaniowymi w Kędzierzynie-Koźlu.

Autorem niemal wszystkich murali w naszym mieście jest Seik. To pseudonim, pod którym kryje się niezwykle utalentowany młody człowiek, na co dzień będący tatuażystą w salonie SeikTattoo, Piotr Piłka. Tym razem w realizacji jego potężnego dzieła pomagają mu przyjaciele, również artyści z Kędzierzyna-Koźla : Paweł Wrona, Przemek Małek, Ireneusz Napiórkowski.

Obraz nie ma żadnego ukrytego przekazu, nie jestem artystą, któremu zależny na kontrowersji, jestem po prostu mieszkańcem tego miasta, który chce stworzyć coś wyjątkowego. Sztuką zajmuje się od zawsze i naprawdę kocham to, co robię – mówi Piotr Piłka.

Wiele wskazuje na to, że Piotr Piłka będzie miał okazję ozdobić inne ściany bloków w naszym mieście. W ten sposób Kędzierzyn-Koźle będzie mógł się pochwalić artystycznym obliczem i dzięki temu konkurować z innymi miastami słynącymi z street artu.

 

14 KOMENTARZE

  1. Obraz przekazu może i ma nie mieć ale ciekawe dlaczego będzie w kolorach ukraińskiej flagi?
    Chociaż lepsze niebieskio-żółte niż niebiesko-białe…

  2. ….i jeszcze nieretorycznie zapytam gdzie jest plastyk miejski,architekt miejski ,kto odpowiada za znisczenie rynku w kozlu i te wlasnie michalki uzdolnionej mlodziezy.trzeba kontekstowo ogolnie patrzec.tu ani wizji ani talentu.a wy panowie muralowie niestety sie wstydcie.to nie jest poziom.jezeli miasta nie stac,albo p zgrozo stac,to niech wynajmie kogos kto cos zaprojektuje.miasto jest tak brzydkie i kulawe ze trzeba je traktowac jako miasto chore a nie wiazac zlamania na patyk.pozdrowienia .malarz po asp,z magrodami.

Skomentuj