Wielkie Lube rzucone na kolana! Grupa Azoty ZAKSA pokonała na wyjeździe włoskiego giganta

6
Fot. CEV

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zrobili wielki krok na drodze do półfinału Ligi Mistrzów. Ekipa Nikoli Grbicia w pierwszym meczu ćwierćfinałowym ograła na wyjeździe słynne Cucine Lube Civitanova 3:1!

Spotkanie rozpoczęło się niezwykle pomyślnie dla naszego zespołu. Kędzierzynianie wygrali cztery pierwsze wymiany i niespodziewanie byli na prowadzeniu. Po kilku minutach zespół Cucine Lube Civitanova odrobił straty i oglądaliśmy wyrównaną grę. Losy inauguracyjnej odsłony rozstrzygnęły się w samej końcówce. Nasz zespół dwukrotnie świetnie zagrał blokiem i zasłużenie wygrał do 23.

Podrażnieni Włosi w drugiej partii zagrali zdecydowanie lepiej. ZAKSA tylko przez kilka pierwszych wymian dotrzymywała kroku faworyzowanemu rywalowi. Gracze Ferdinando de Giorgiego poprawili zagrywkę, co przyniosło efekt w postaci gładkiego zwycięstwa do 14.

W trzecim secie gra ponownie się wyrównała. Początek należał do naszego zespołu, który świetnie grał w bloku, a w ataku szaleli Kamil Semeniuk i Łukasz Kaczmarek. ZAKSA wypracowała sobie niewielką przewagę, ale goście doprowadzili do wyrównania. Przy stanie 19:19 o czas poprosił trener kędzierzynian Nikola Grbić, co przyniosło pozytywny efekt. Gospodarze w końcówce grali niepewnie, co wykorzystała świetnie grająca ZAKSA i wygrała do 21.

Otwarcie czwartego seta należało do naszej drużyny, która prowadziła trzema punktami, ale gospodarze błyskawicznie odrobili straty, a po chwili mieli już cztery punkty przewagi (12:8). Nasz zespół nie złożył jednak broni i znów oglądaliśmy niezwykle wyrównaną grę. Przy stanie 17:16 Kamil Semeniuk najpierw skutecznie zaatakował z bardzo ciężkiej piłka, a po chwili posłał dwa asy serwisowe i tym razem to trener Włochów musiał prosić o czas. W końcówce nasz zespół nie wypuścił już wygranej z rąk i zwyciężył, robiąc tym samym duży krok w kierunku awansu do półfinału. MVP spotkania został wybrany fenomenalny dziś Kamil Semeniuk. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 3 marca w Kędzierzynie-Koźlu.

Cucine Lube Civitanova – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:14, 21:25, 21:25).

6 KOMENTARZE

  1. Brrrraaawwwooo ZAKSA!!!Dzięki Naszej drużynie w Europie kojarzą Kędzierzyn-Kożle,a to duża reklama naszego miasta i sponsora siatkarzy Zakładów Azotowych.

  2. Szkoda, że połowa drużyny odejdzie do innych zespółów w przyszłym sezonie. Taka dobra paka i zamiast się jeszcze wzmocnić to znowu się osłabią. Jak zaczyna coś funkcjonować dobrze to się zaraz rozlatuje. Inni się wzmacniają a u nas na odwrót.

  3. Powoli. Kiedyś ograli na wyjeździe ruskich, a w rewanżu u siebie odpadli. Brawa za ten sukces. Słychać głosy, że Kochanowski i Zatorski idą do Rzeszowa, Toniutti do Jastrzębia, odchodzi Łukasik…Więc cieszmy się tą chwilą.

  4. Realista takie życie ktoś daje wieksze pieniadze wiec tam idą. Tonittiemu i Zatorskiemu się nie dziwię są obecnie na szycie swych karier lepsi już nie będą sukcesy mają teraz tylko kasa. Kochanowski dziwna decyzja, Łukasik dwa lata na ławceu nas a w zasadzie za bandą, nawet w pełni zdrowy mialby problemy aby grać w pierwszej 6. Szkoda potencjalu ale albo wielki pech albo ogranizm nie wytrzymuje takich obciążeń.

Skomentuj