Wielkie ciężarówki nie będą mogły już jeździć tą drogą. Mieszkańcy wreszcie odetchną

10

Drogę powiatową na odcinku Sukowice – Zakrzów w gminie Polska Cerekiew czekają zmiany komunikacyjne. Z drogi nr 1422 w sporej mierze korzystają pojazdy o większym tonażu, co powoduje wiele uciążliwości dla mieszkańców. Hałas doskwiera im nie tylko w dzień, a również bardzo często w nocy. Wiele samochodów o dużych gabarytach jadąc w kierunku Raciborza, skraca sobie tamtędy drogę, zamiast korzystać z dróg krajowych, które są dostosowane do takiego obciążenia ruchem.

Na drodze zostanie wkrótce wprowadzone ograniczenie w ruchu pojazdów do 8 ton. Szczegóły omawiane były na spotkaniu starosty Pawła Masełki z Andrzejem Sałackim, który jest przewodniczącym społecznego komitetu ds. drogi i zabiegał o zmiany w tym rejonie, co wymagało wielu czasochłonnych uzgodnień.

– Zabraliśmy się już za przygotowanie projektu organizacji ruchu w tym miejscu ze znakami wjazdowymi na drogę i tablicami informacyjnymi. Musi on zostać   zaopiniowany przez policję oraz zarządców innych dróg. Zmiana organizacji ruchu na drodze nie jest procesem szybkim, stosowna dokumentacja była opracowywana już od jakiegoś czasu – informuje Arkadiusz Kryś, kierownik wydziału infrastruktury drogowej kędzierzyńskiego starostwa powiatowego.

Wyjątkiem będą służby komunalne, porządkowe oraz mieszkańcy miejscowości Zakrzów. Dodajmy, że powiat przeprowadził tam ostatnio remont cząstkowy nawierzchni.

10 KOMENTARZE

 1. rozumiem, że przejeżdżając przez centrum Koźla ciężarówki nie powodują żadnych hałasów i uciążliwości dla mieszkańców….

 2. Jakie ładne ujęcie. Pan Sałacki fachowiec z dziedziny drogownictwa pokazuje coś (być może znalazł ową drogę) na mapie pozostałym uczestnikom…. Brawo ! Szkoda że p. Nowosielska nie bierze przykładu i nic nie robi w tej kwestii by zminimalizować ruch a przede wszystkim ciężki jaki przetacza się codziennie od wczesnego ranka do późnej nocy przez Koźle (D.W.418).

 3. A co się dzieje na drodze przez Reńską Wieś to głowa boli.Gdzie jest Policja!? Codziennie większość ma w d… teren zabudowany i ciśnie ile wlezie. O tirach i wielkich ciężarówkach to nie wspomnę, bo prędkość z jaką tam się poruszają grubo przekracza 50km/h.

 4. Czemu nie ograniczą ruchu ciężarówek przez Racławicką i 24 kwietnia ? Przecież jest obwodnica. W Kędzierzynie przez część al. J.P.II nie można poruszać się ciężarówką… Tylko że tego nie rozumie pani Nowosielska bo mieszka daleko od ruchliwej drogi.

 5. Wreszcie. W Sukowicach jest strasznie, droga wąska bez chodnika ludzie to najlepiej gdyby rowami chodzili. Ścieżka rowerowa wszystkiego nie załatwi.

 6. To co wyrabia się ostatnimi czasy na Kłodnickiej wola o pomstę do nieba, już nie pojedyncze ciężarówki a zestawy po3/4 pędzą tam i z powrotem po i z piaskiem, na razie nie podam nazwy firmy ale jak coś się stanie udostępnię policji filmiki z jaką prędkością poruszają się ci cudowni piraci, no chyba że nasza pierwsza dama ma ochotę obciążyć firmę za remont wyjazdu z pod wiaduktu który przypomina tor przeszkód. Brawo totalna katastrofa, gdzie jest policja?

  • Realista z ciebie nie ma to tamto. Te same pojazdy jeżdżą przez Koźle ulice Racławicką , 24 kwietnia i dalej na Głubczycką a część na Raciborską. Rejestracja to na OKR i OST część z nich to Transkom- Białdyga.
   Niestety p. Nowosielska ma to gdzieś bo są to drogi wojewódzkie a ci to już ….. (Kłodnica DW423 i Koźle DW418). A dawanie filmu policji to nic nie da. Przecież oni tak samo jadą obok nich w Koźlu. Policja też ma to…. Wszystko do tragedii !

Skomentuj