Przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla rywalizują od rana w turnieju piłkarskim na stadionie Kuźniczka. Choć emocji i walki na zielonej murawie nie brakuje, to najważniejsza tego dnia jest dobra zabawa.

Organizatorami imprezy są Chemik Kędzierzyn-Koźle oraz Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy i Inkubator Przedsięborczości. W zmaganiach bierze udział ponad stu małych zawodników, których z wysokości trybun dopingują ich koledzy i koleżanki.

Turniej to tylko część atrakcji, które przygotowano dla maluchów. Na miejscu są strażacy, którzy prezentują sprzęt ratowniczy oraz udzielają lekcji pierwszej pomocy, maluchy mogą skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni i urządzeń do zabawy oraz pomalować swoje buzie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się darmowa wata cukrowa.

Podczas dzisiejszych rozgrywek wyłoniono finalistów turnieju, którzy jutro zmierzą się w meczu finałowym. O Puchar Prezesa Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego zagrają dzieci z przedszkoli nr 24 i 26. Ostatnim rozegranym dziś meczem był pojedynek o trzecie miejsce, w którym mierzyły się przedszkola nr 6 i 11. Górą byli ci drudzy, którzy zwyciężyli w rzutach karnych.

Wszystkie placówki biorące udział w rozgrywkach otrzymały nagrody ufundowane przez organizatorów imprezy. Żaden z małych zawodników nie wrócił dziś do domu z pustymi rękoma, każdy z uczestników turnieju otrzymał dyplom i poczęstunek.

 

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj